Pomôžte

janka1508

Reakcie

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 661 až 675 (z celkového počtu 704 )
  • Autor
    Príspevky
  • janka1508
    Účastník (Participant)

    Plne s tebou súhlasím. „Sociálne slabý“ z Luniku a podobných oblastí česť výnámkám dostanú nové byty, lebo tie čo mali sú už vybývané(čo sa dalo do zberu, čo sa dalo popredali, popálili)narkomanov a alkoholikov liečia za naše peniaze, pritom sa na takúto cestu dostali vlastným pričinením, vo väzení si žijú tak že sa niektorým nechce ani na slobodu a potom na liečbu ochorení nielen ako je to naše nezostáva. Wobenzim som užívala aj ja takmer 2 roky, ale že by to malo nejaký efekt tak so nezistila. Možno že v čase ataky to zmierni priebeh a potom sa mi zdá že na kŕčové žily. Ja som ho chodila kupovať do Ciech, tam vyšiel skoro o 1000 Sk lacnejšie.

    odpoveď na: Táraniny… #5239
    janka1508
    Účastník (Participant)

    našli sa. Dnes keď som šla s práce domov, dvere boli tam, kde majú byť. Kde sa našli ešte neviem. To som na to zvedavá.

    odpoveď na: janka1508 #5238
    janka1508
    Účastník (Participant)

    Raňajky: 1 celozrnný rožok so sójovou pomazánkou, káva so sójovým mliekom
    desiata: pomaranč
    obed: šalát z Bily (1/2 vrecka) + varená cestovina – za hrsť + lyžica dresingu
    večera: celý deň sa človek drží a teraz na večeru jaternica ale čo ju vyhodím?
    PS: Zajtra to bude ešte horšie, veď uvidíte. Neprezradím dopredu.

    odpoveď na: Technické všeličo #5237
    janka1508
    Účastník (Participant)

    poznám jednu ženskú, ktorá má vyštudovanú technickú univerzitu

    odpoveď na: Táraniny… #5199
    janka1508
    Účastník (Participant)

    Verili by ste? ani nie pred mesiacom nám dorobili na paneláku vchod, vlastne oba, zadný aj predný a včera na oboch niekto za bieleho dňa ukradol dvere. som zvedavá, či sa niekde najdu. asi by bolo dobré obehnúť zberné suroviny, pretože boli hliníkové.

    odpoveď na: ferino #5198
    janka1508
    Účastník (Participant)

    Stacionár mám aj ja doma, „už pěkných pár let“, len sa nejak neosvedčil. Slúžil ako vešiak na prádlo, tak skončil rozobratý v krabici. Je pravda, že sme kúpili nový vešiak, orbitrek. Ale už taký lepší, kvalitnejší a ten mi vyhovuje viac.tam keď odmakám 30-35 min, tak mám dosť. to je tak do 15 km. Môj drahý manžel sa mi vždy smeje, že kde tak utekám, že Tetsco je otvorené celú noc, že sa nemusím báť, že mi zavrú. ale tiež to bez telky alebo dobrej hudby do uší nejde. bycikel radšej vonku. tam aj 50 km aj keď tento rok to bolo biednejšie.
    PS: Ferino želám nech Ti to šlape a veľa kilometrov bez nehody

    odpoveď na: janka1508 #5196
    janka1508
    Účastník (Participant)

    raňajky: jogurt activia + 2 lyžice musli light, káva so sójovým mliekom
    desiata: mandarinka, jablko
    obed: šalát kúpený v Bile – 1/2 balíčka + varená cestovina – za hrsť + lyžica dresingu, banán
    olovrant: zabíjačková kaša + kyslá uhorka (aj keď to ľúbim, dala som si len trocha)
    večera: jablko

    odpoveď na: Všeobecne o liečbe, názory, skúsenosti atď… #5195
    janka1508
    Účastník (Participant)

    Ja mám ešte jednu „príjemnú skúsenosť“ z obdobia diagnostikovania SM-ky. Neurologička ma poslala do nemocnice na hospitalizáciu a primár ma poslal späť, ani sa so mnou nebavil. Tak som šla naspäť k neurologičke, samozrejme že lekári držia spolu, nemohla byť však až tak alibistická, tak povedala, že ona za to nemôže, že mi nemá ako pomôcť, že si mám pýtať potvrdenie, o tom že ma nepríjme,lebo to nie je potrebné. tak som šla naspäť do nemocnice,pýtala potvrenie, to ste mali vidieť, ako ma hnal „svinským krokom“ preč. tak som chodila hore dole, plakala, a stále chodila ….. po 14 dňoch sa mi podarilo do nemocnice dostať. Bolo to zrovna v období, keď lekári štrajkovali.

    odpoveď na: Boj s nadbytočnou váhou #5189
    janka1508
    Účastník (Participant)

    Ja tomu zase hovorím že nie že som pribrala, ale že sa sprala sukňa. Je fakt pravda, že možno ani nie sme až také ako si namýšľame. Veľa je toho v našej hlave. nad liposukciou som nerozmýšľala ani vo sne. Nie je to jednak až taký jednoduchý zákrok, a videla som aj pár foto zbabranej práce.
    Každá chceme vypadať dobre, ale čo je to vypadať dobre? koľko ľudí toľko chutí. niekomu sa páči chudý, niekomu štíhlejší a my by sme sa tiež mali naučiť mať radi svoje telo, lebo ak nie, stále budeme nespokojní.

    odpoveď na: Všeobecne o liečbe, názory, skúsenosti atď… #5151
    janka1508
    Účastník (Participant)

    Držím Ti palce, aby si dostala čo najlepšiu liečbu a aby Ti pomohla.
    Ja som čakala na liečbu interferónmi jeden a pol roka, už som začala druhý rok a mžem povedať, že sa cítim lepšie. To obdobie pred tým ako prišli na to čo mi je, som sa cítila ako hypochonder, simulant, pretože som vyzerala zdravo, len …. stále nejaký problém.

    odpoveď na: ferino #5150
    janka1508
    Účastník (Participant)

    nepreháňaš to? 30 km je dosť. To si ako dlho šlapal?
    (teraz ma napadlo, výrazom nepreháňaš to myslím že je to dosť a nie že si vymýšľaš).

    odpoveď na: Boj s nadbytočnou váhou #5147
    janka1508
    Účastník (Participant)

    babenky ďakujem Vám. 3 dni nejesť to bolo len zúfalstvo, ktoré už asi nezopakujem. jednak som neschudla a jednak som si spôsobila zbytočné problémy. Kompliment od známeho ma potešil, ale nie som z tých čo dlho lietajú v oblakoch.
    Čaute a
    Do chudnutia!!!

    odpoveď na: janka1508 #5143
    janka1508
    Účastník (Participant)

    raňajky: jogurt activia + 2 lyžice musli light, káva so sójovým mliekom
    desiata: mandarinka
    obed: zapekané rezance (bistro „MADE IN CHINA“)
    olovrant: šalát z Bily + tuniak, 2 plátky syra
    večera: jablko

    odpoveď na: Boj s nadbytočnou váhou #5141
    janka1508
    Účastník (Participant)

    baby ja sa nehrám…………
    Ja stále nič. to sú asi tie včerajšie koláče.
    Ale inak Vám gratulujem je to určite pre Vás povzbujúce do ďalšieho boja. U mna je to normálne, že dlho nič, tak si zatiaľ z toho ťažkú hlavu nerobím. ja aj keď nebudem nič jesť, skúšala som to, 3 dni ani hlt, váha ani o milimeter. je to u mňa trocha asi zložitejšie. Aj keď sa musím pochváliť, že dnes som dostala kompliment od osoby, ktorá ma dlhšiu dobu nevidela, že som zoštíhlela takže z dlhodobého hľadiska je to asi fajn. Aj keď to ide pomalšie.

    odpoveď na: Všeobecne o liečbe, názory, skúsenosti atď… #5108
    janka1508
    Účastník (Participant)

    Celkom ma potešila táto téma, lebo mám určité skúsenosti ohľadom liečby. Začalo sa to tým, že sa o nej zmienila moja neurologička. Keď som chcela podrobnosti, tak mi povedala je to tak 30% že ano, pomôže, 30% že dokonca sa stav zhorší, alebo môžu byť aj také vedľajšie účinky, že to vzdám sama. Zbytok si mám vraj najsť na internete. Keďže ku schváleniu liečby interferónmi bolo potrebné aj vyšetrenie likvoru, objednala som sa v našej nemocnici. veľmi som sa toho vyšetrenia bála, šla som tam s malou dušičkou a zvažovala som, či to má vôbec význam toto vyšetrenie podstúpiť, pretože som ešte nebola presvedčená, že liečbu interferónmi chcem.
    V nemocnici som sa s plačom otočila že idem domov, pretože pri príjme doktorka na mna vyskočila, že či náhodou nešibe, že chcem takéto vyšetrenie, a načo liečba, keď momentálne nemám problémy, načo do toho rýpať. Vedela som, že keď odídem, už sa nevrátim. Nakoniec som sa rozhodla aj napriek nevraživým pohľadom doktorky a jej kolegov zostať. Uvedomila som si vtedy jednu vec. pokiaľ sa o tejto možnosti liečby zmienila neurologička, o ktorej viem že stále vzdeláva, že nemá zastaralé metódy liečby, (keby nebolo jej, dodnes by som asi nevedela čo mi je, tá to uhádla hneď). Je to myslím si v dnešnej dobe jediná liečba, ktorá aj keď nevylieči, ale zmierni priebeh choroby aj ke)d nie u všetkých. Tak som sa rozhodla pre to riziko a verila, ze budem patriť medzi tých 30%, ktorým pomôže. Myslím, že som urobila dobre, odber som celkom dobre znášala, skoro hneď som chodila, nemala som žiadne problémy. Ona zrejme patrí medzi tých, čo doporučujú čakať, veď nejako bolo a nejako bude a zmieriť sa so svojim osudom.
    O jednotlivých druhoch interferónov a copaxone som vedela, ale v podstate to vybrala lekárka. Mne samej by sa veľmi ťažko rozhodovalo čo vybrať, pretože to boli pretože nemám skúsenosti, nemám s čím porovnať, nepoznám všetky súvislosti. Myslím, že sa rozhodla správne. Dostala som rebif, dá sa to vydržať, nemám nejaké veľké problémy. Na zaučenie som bola hospitalizovaná ale v podstate som si nepichla sama ani jednu, používam na to manžela. ten sa tejto úlohy zhostil perfektne.
    Táto liečba by mala byť dostupná pre každého, u ktorého je čo i len minimálna nádej, že pomôže.
    Väčšinu informácií mám z netu, snorím hľadám vždy keď mám čas a čakám či vedci objavia niečo nové

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 661 až 675 (z celkového počtu 704 )