Pomôžte

janka1508

Reakcie

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 646 až 660 (z celkového počtu 704 )
  • Autor
    Príspevky
  • odpoveď na: Vtipy #5541
    janka1508
    Účastník (Participant)

    Rozprávajú sa dvaja dedkovia v krčme:
    – Ty, Peter, ešte sa môžeš milovať?
    – Nie, už nevládzem. A ty vari ešte áno?
    – No, tak po svinsky.
    – A to je ako?
    – Nuž, stará ma zaňho chytí a ja kvičím.

    Buratino dospel a po prvých skúsenostiach so ženami sa prišiel posťažovať tatkovi Carlovi.
    – Pomoc, tatko! Ženy so mnou nechcú spávať, lebo im po milovaní zostávajú vnútri triesky!
    Tatko Carlo ho upokojuje a dá mu šmirgel, aby si ho vyhladil. Po týždni:
    – Tak čo, Buratino, ako ženy?
    – Aké ženy? Ja už teraz ženy nepotrebujem – usmeje sa blažene Buratino.

    To, že spal s mojou ženou mi nevadí, ale to, že jej ukázal, že sa to dá aj dvakrát za sebou, tak tým ma riadne naštval.

    Zrelá žena sa ráno ešte taká rozospatá vystiera pred zrkadlom v spálni. Dlho sa prezerá zo všetkých strán, hodnotí sa. Potom pozrie na spiaceho manžela a škodoradostne riekne:
    – Tak ti treba!

    Rodinná dovolenka pri mori. On kričí na svoju drahú polovičku:
    – Miláčik, neplávaj pri brehu! Tam nie sú žraloky.

    Viete prečo sa nevyrábajú čierne kondómy?
    Pretože čierna zoštíhľuje

    Láska na prvý pohľad? Znie to síce romanticky, ale to sa iba stretnú dvaja nadržaní a nie
    veľmi prieberčiví ľudia

    Na začiatku roka si Pán Boh musel vypočuť mnohé prosby, želania a modlitby. Jedna z nich bola aj ‚Modlitba žien‘:

    Pane, daj mi múdrosť, aby som pochopila muža,
    daj mi lásku, aby som mu odpustila,
    daj mi trpezlivosť na jeho nálady,
    len mi nedaj silu, lebo ho zabijem.

    Prečo sú spermie v spermobanke také drahé?
    Lebo je to ručná práca!

    Svadobná noc. Zrazu sa ozve z izby novomanželov hlas ženícha:
    – Mamááá, Anča stále rozťahuje nohy a ja si nemám kam ľahnúť!

    odpoveď na: Táraniny… #5535
    janka1508
    Účastník (Participant)

    veru neprídem.

    odpoveď na: janka1508 #5521
    janka1508
    Účastník (Participant)

    Raňajky: 1 rožok s maslom, káva so sójovým mliekom
    desiata: pomaranč
    obed: granadír
    olovrant: jablko
    večera: koláč makovec tak 1/4 plechu
    zase som to pokašlala. upiekla som koláč, vraj aby som nemusela zajtra. Ha ha ha už je fuč, zajtra môžem zase, aby si mohla dcéra zabaliť na intrák.

    odpoveď na: Táraniny… #5518
    janka1508
    Účastník (Participant)

    ááááááááááááááááááááááááách až vám tak trocha závidím.

    odpoveď na: Táraniny… #5445
    janka1508
    Účastník (Participant)

    Želám všetkým pekného Mikuláša. Dúfam, že už máte topánky vyleštené a nachystané.

    odpoveď na: Padanie vlasov #5444
    janka1508
    Účastník (Participant)

    užívanie rôznych liečivých prípravkov je pre mňa už rituál, bez ktorého si neviem predstaviť ani deň. ráno je to béčko, éčko, laktobacily, vápnik, zinok, lecitín, rybací olej, ascorutín(nie každý deň) to sú raňajky potom na obed je to tabletka na zníženie srdcovej frekvencie tu občas aj v noci ak sa zle cítim, a večera magnézium, pupalkový olej, borákový olej 3x do týždňa injekcia + paralen a to nehovorím ešte keď som užívala prednison a 3x denne wobenzim. rôzne tabletky mám všade. plná krabica v práci, doma jedna v kuchyni a druhá pri posteli. bohužiaľ, už to u mňa inak nejde. a to ešte homeopatiká ktorých mám za krabicu na rôzne problémy. A to keď som sa balila na dovolenku… Máš pravdu že to trocha obmedzuje, ale ako som už písala že je to rituál to ako fajčiar – ten si tiež nevie predstaviť kávu bez cigarety.

    odpoveď na: janka1508 #5442
    janka1508
    Účastník (Participant)

    Dnes som bola zase nezodpovedná. Šli sme s manželom na nákupy a ja keď viem že niekam idem, musím sa najesť, lebo si myslím, že by som umrela od hladu.
    Raňajky: vajíčko+100g šunka+plátok syra+ kúsok chleba s maslom+ 4 malé rajčinky, káva so sójovým mliekom
    obed: bageta
    olovrant: konzerva filety zo sleďa v paprikovej omáčke
    večera: asi 100g tvrdého syra + jablko+ balík vianočných oplátok (tie som ešte nezjedla, ale už sa chystám)

    odpoveď na: Dnes mám depku…. #5441
    janka1508
    Účastník (Participant)

    Ja som nemyslela že ja prerábam byt, ale na MR-ku to čo počuť aj keď máš sluchátka na ušiach mi pripomína to, čo sa dosť často ozýva nielen našim panelákom. ja by som tiež doma čo to porerábala, ale …. občas aj maličkosť trvá veľmi dlho. Ja som mala možno to šťastie, že už prvé MR-ko som mala v nemocnici kde sa to dalo vydžať a ani som nerozmýšlala nad zmenou. ferino hlavu hore, začal si liečbu, síce zrejme veľa nevieš čo to vlastne je, ale je to veľká nádej že bude lepšie. A keď bude Tebe lepšie, budú aj iné veci lepšie a ak nie, aspoň sa tak budú zdať.

    odpoveď na: Padanie vlasov #5440
    janka1508
    Účastník (Participant)

    Jarka, mne padali vlasy tak, že som až bála, že o chvíľu nebudem mať na hlave nič. Bolo to ešte v čase keď som nebola diagniostikovaná. Začala som užívať vitamíny, hlavne b-komplex, zinok, vápnik, horčík. Môžem povedať, že síce nejakú dobu to trvalo, ale vypadávanie to zastavilo. O vypadávanie vlasov ide vtedy, aspoň tak tvrdil kožný lekár, ak ich vypadne okolo 150 denne. Mala som ich počítať. teraz je to stabilizované, aj napriek infúziám, kortikoidom a rebifu. Preto ti tiež odporúčam vitamíny, aj keď som nejak vycítila, že tie umelé nemusíš.Môj názor je, že naše telo potrebuje aj tie umelé. ja Ťa tiež poznám z foto ako píše aj osma, nezdá sa že boli tie tvoje vlasy až taká katastrofa, ale kučery urobia hodne. Na foto nie je nič poznať.

    odpoveď na: Voľne dostupné lieky… #5384
    janka1508
    Účastník (Participant)

    Neviem, čo je to za zázračného človeka. článok som nečítala, ale určite si ho najdem a pre zaujímavosť prečítam a zistím dačo o tom človeku. Takých čo zázračne liečia všetky choroby a ťahajú peniaze z ľudí je veľa, len málo takých, ktorí sa medicíne aj trocha rozumejú a pomôžu. Ja napríklad nedopustím na akupunktúru, bylinky, pretože to fakt pomáha, len nie samozrejme na všetko, tak isto aj masáže, ale musí to byť človek čo vie čo robí. môže totižto niekedy viac uškodiť ako pomôcť. SM-ku nelieči určite, môže maximálne tlmiť prejavy niektorých sprievodných príznakov tejto choroby. Ja som tu už písala aj dačo o homeopatii, aj keď mám hodne literatúry, mám priateľku lekárku ktorá sa tým intenzívne zaoberá, neviem či problémy naozaj vyliečili tieto lieky alebo by odozneli aj samé. Máte niekto aj stouto oblasťou medicíny skúsenosti?

    odpoveď na: Dnes mám depku…. #5383
    janka1508
    Účastník (Participant)

    Chcela by som napísať niečo o MR, aj keď vy ste už asi zabudli, že o tom ste začali. Ja chodím stále na to isté miesto,bola som už 4x, je možné lepšie porovnať výsledky. Zo samotného vyšetrenia nemám strach, dá sa to zvládnuť, skôr mám nervy v prdeli z výsledkov. Ja zatvorím oči, v tej chvíli určite na sex nemyslím, ale keďže bývam v paneláku, tak počúvam ako „susedia prerábajú byty – vŕtanie, rôzne búchanie …“ Daruš neboj sa, zvládneš to aj ty. Neviem kam chodíš, ale ja som veľmi spokojná aj s prístupom personálu aj s prostredím, aj keď nemocničné mi nikdy nerobilo dobre. Už to prostredie vlastne pôsobí deprimujúco.

    odpoveď na: Všeobecne o liečbe, názory, skúsenosti atď… #5382
    janka1508
    Účastník (Participant)

    Obdivujem Tvoju odvahu skúšať niečo nové.Neviem, či by som sa na to dala. Verím, že to aspoň bude mať pozitívny účinok a pomôže.

    odpoveď na: Voľne dostupné lieky… #5282
    janka1508
    Účastník (Participant)

    V decembrovom časopise Zdravie, je jeden článok s názvom Striebro lieči,kde sa píše „v alternativnej medicine sa dusičnan strieborný využíva aj pri liečbe sklerózy multiplex“. Dusičnan strieborný pod názvom Argentum nitricum sa používa v homeopatii. neviem, aký máte názor na tento druh liečby. ja trocha zmiešané. Občas som nielen ja ale aj deti a manžel tento druh liečby využili. Poznám jednu lekárku, ktorá sa touto liečbou zaoberá a v mnohých prípadoch sa zdá,že je úspešná. ja som si tiež občas kládla otázku, či by zdravotné problémy neprešli aj bez „guličiek“ tak totižto tieto lieky nazývam. Ale mnohé fakt prešli. Neviem prečo dusičnan strieborný v liečbe sklerosis multiplex, pretože tá sa nedá vyliečiť, rôzne lieky však môžu zmierniť príznaky (bolesť, tráviace problémy ….. tento dusičnan sa používa hlavne na problémy súvisiace nervovými poruchami (strach, úzkosť), niektoré tráviace ťažkosti, pocit telesnej slabosti. Iné zdravotné problémy je možné zmierniť zase iným homeopatickým liekom. Výber homeopatického lieku je však veľmi zložitý, ovplyvňuje ho veľmi veľa okolností. Takže môj názor je, že ak dusičnam strieborný, tak to môžu byť aj nejaké iné, podľa druhu problémov.

    odpoveď na: Sm-ka mi vzala… #5275
    janka1508
    Účastník (Participant)

    Nevedela som, kam tento príspevok zaradiť. najskôr som ho chcela dať medzi super deň, potom ,mám depku a nakoniec som sa rozhodla sem, čo sm-ka vzala. To je totižto jeho pointa. dnes sme mali v práci trocha iný deň. Mali sme miuláša a šli sme na turistiku. Bolo to asi 30 km tam a späť. Turistika bola dakedy môj život. Mám toho prechodeného dosť. Dnes som to síce zvládla, ale cestou naspäť, keď sme sa rozišli a každý šiel svojou cestou domov tak mi tiekli dolu tvárou slzy. Dokedy? takže na jednej strane super deň, na druhej strane ma z toho chytila depka. Toto je totižto jedna z vecí, čo mi sm-ka vzala.

    odpoveď na: janka1508 #5274
    janka1508
    Účastník (Participant)

    Dnes sme mali v práci voľno a urobili sme si mikuláša.
    Raňajky: 2 kukuričné žemličky, káva so sójovým mliekom
    desiata: 15 km cez les+ aby nebol zanedbaný prísun ovocia tak hruškovica a jabĺčkovica (ja v obmedzenom množstve)
    obed: 1/2 kg grilované bravčové koleno, chlieb, feferóny, horčica, chren, kapustový šalát + nakladaný hermelín + káva až sa hanbím ale zožrala som to všetko
    olovrant: 15 km cez les naspäť domov ledva som sa doplazila, už som myslela že zavolám priateľovi na telefón (manželovi) aby prišiel pre mňa
    večera: jogurt + jabĺčko

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 646 až 660 (z celkového počtu 704 )