Pomôžte

svigabra

Reakcie

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 142 )
 • Autor
  Príspevky
 • odpoveď na: Len tak… #24679
  svigabra
  Účastník (Participant)

  Pre neprehliadnuteľné upútavky som sa na tento diel zamerala a som pohoršená.
  Pacientka – ako naschvál ešte aj menovkyňa – sa javí ako depresívna žena, ktorá potrebuje terapiu ako soľ! Maloletý syn je zneužívaný a ťažko deformovaný. Nemá inú voľbu, a to, že svoju bezmocnú a uplakanú matku miluje a ľutuje je prirodzené.
  Pýtam sa, kde sú sociálny pracovníci, prečo tá žena nemá na prebalovanie a prekladanie opatrovateľku?
  Kedy si ten syn prežije svoj obyčajný, pubertálny život? Už si vďaka prezidentskému daru môže vygúgliť čo to je eutanázia a potom sa môže mamičke a príbuzenstvu poďakovať za umiestnenie v detskom domove…
  Lipka, prepáč, ak som pokazila Tvoj dobrý pocit z uvedenej relácie! Ja ju totiž vnímam ako suplovanie povinností štátu. A ako reklamu na cestovné kancelárie…
  S poznačenou mláddežou som pracovala a neadekvátne vťahovanie dieťaťa do problémov dospelých, zanecháva často následky na celý život.
  „Moji rodičia“ – tí úžasní ľudia s ktorými mám tu česť pracovať na táboroch, sú veľký prívrženci MZN. Už sme mohli vidieť troch bratov s touto ťažkou diagnózou, ktorá sa v našich podmienkach končí smrťou okolo 16 – 22 roku. Kôli neoretržitej starostlivosti o ťažko postihnutého potomka sa dostávajú do neriešiteľných ekonomických problémov. Asi preto tak fandia tejto relácii.
  Prajem čo najviac príjených zážitkov – rob všetko, čo Ťa posilňuje a napĺňa pozitívnou energiou(sun)
  S pozdravom gabi

  odpoveď na: Kultútne akcie #24666
  svigabra
  Účastník (Participant)

  Ďakujem za super tip – na tomto predstavení som ešte nebola. Didi Mórovú mám napozeranú hlavne v shakespearovkách. Športová minulosť na nej zanechala tie najkrajšie a najpraktickejšie „následky“;-)
  Najbližšie sa chystám 13.6. ma Bobbyho Mc ferina a jeho hostí do NTC! Už som ho zažila a stojí to za to.
  Na ticketportali ešte majú lístky!
  S pozdravom gabi

  odpoveď na: Kultútne akcie #24655
  svigabra
  Účastník (Participant)

  Myslím, že táto stránka smutne zapadá prachom až kým sa nepochválim nejakou chuťovkou…
  Tentokrát je to Lara Fabian ktorú som vďaka dobrej priateľke mala možnosť vidieť naživo v Inchebe 13.3.
  Samú by ma toľko romantickej hudby asi nepritiahlo ale musím uznať, že Lara je úžasná a spolu s hudobníkmi navodila výbornú – až klubovú atmosféru.
  Kolegom doporučujem pozrieť si niečo z jej rozsiahlej, viacjazyčnej tvorby na http://www.youtube.com
  Diváci túžili po pesničke Caruso, ale tú nám v prídavku nezahrala – po pozretí som pochopila prečo po nej tak túžili! Navrhujem aj Andante a iné z už spomínanej stránky.
  Prajem úspešné prežitie jarnej únavy!
  S pozdravom gabi@}->--

  odpoveď na: Kultútne akcie #24328
  svigabra
  Účastník (Participant)

  Pozorný čitateľ sa dovtípil, že píšem o úžasnom Slnečnom cirkuse, ktorý zavítal rovno ku nám do Bratislavy – kam inam ako na zimák…
  Obávala som sa že za nimi budem musieť cestovať do nejakého väčšieho mesta – ako napríklad Viedeň, Budapešť či Praha, ale nakoniec mi ušetrili stresy a prišli rovno do môjho rodného mesta. Údajne prebiehali rokovania 4 roky.
  Pre tých kolegov ktorí v čase vianoc sledujú úžasné záznamy v televízii môžem danú akciu vrelo odporučiť. Nevedela som si predstaviť priestory ktoré by takým užasným artistickým číslam vyhovovali – navyše pod strechou.
  Našťastie si zvolili svoje relatívne staršie predstavenie Saltimbanco ale bolo tam všetko!
  Pohľad na vystúpenia vo výškach (6 metrov) som zvládla bez trvalého poškodenia dvíhačov havy – kto ma pozná, ten vie že mám fakt úctihodne dlhý krk, ktorý robí mierne ťažkosti u kaderníčky pri umývaní hlavy – vyvrátenie dozadu…).
  Celé vystúpenie bolo sprevádzané drobnými vsuvkami mímou a akože šašov ktorý mali niečo ako škrabošky s buratinovskými nosmi, úžasne farebné, obtiahnuté kostými, všetko sprevádala živá hudba a spev.
  Fascinuje ma na práci celého „telesa“, že sú ako jedno telo a jedna duša – dohovárajú sa posunkami a spoločne za plynutia deja menia scénu a po ukončení vlastnoručne rozoberajú a odnášahú kulisy (rozumej hrazdy, pódijká, skrátka 20 min prestávka ani nebola potrebná…).
  Príjemné bolo aj nedráždivé (nesmradlavé) zadymenie scény keď to potrebovali.
  Najviac sa ale teším, že som na tomto perfektnom predstavení bola spolu s Kristiánom, ktorý má trochu náročné obdobie, lebo mu bola po mnohých rokoch zmenená liečba…
  Kolegom vrelo odporúčam pozrieť si ktorékoľvek predtavenie v tv!
  S pozdravom Gabi(sun)

  odpoveď na: Kultútne akcie #24231
  svigabra
  Účastník (Participant)

  Už znova tá moja puberta a gymnaziálne roky ku tomu. Po šiestich rokoch a opäť v nehostinnej Inchebe prebehol 1.2. koncert tejto fantastickej kapely. Dokonca – podľa výberu divákov – sa zvolila aj rovnaká predkapela LAVAGANCE. Je to slovenská pätica mladých mužov ktorí hrajú výlučne svoju produkciu v anglickom jazyku.
  Asi po po hodine nastalo nepochopitelné – bez slova vysvetlenia – 55 minútové okno, počas ktroého sa natlačili diváci ktorí neboli na danú predkapelu zvedaví. Priamo na tanečnej ploche bol stánok s plechovkami piva po ktorých sa konzumenti každú chvílu tlačili von – asi si páni museli ísť prepudrovať nos…
  Medzi divákmi som identifikovala čerstvého otecka Riša Mullera, Moniku Hilmerovú s manželom a zopár markizákov. Priateľka ma upozornila na prichádzajúceho Dana Bártu.
  Koncert bol úžasný ako vždy a spojovací text v angličtine vadil iba potrundženým nespíkujúcim fanúšikom. Neboli to prázdne slová – týkali sa súčasnej celospoločenskej situácie a predstavoval sa nový album.
  Ešte jedna maličkosť ma potešila – aj napriek nejakým zmenám môjho stavu – som sedela rovnako v hľadisku ako pred tými 6 rokmi.
  Dúfam že aj ďalší kolegovia prispejú svojimi kultúrnymi zážitkami aj napriek treskúcej zime!
  S pozdravom Vaša kultúrychtivá Gabi

  odpoveď na: Dnes mám depku…. #23895
  svigabra
  Účastník (Participant)

  Milá Jarka, aj keď to bolo určite veľmi ťažké ale Bennymu ste dali ten najväčší dôkaz lásky – oslobodili ste ho od utrpenia.
  Mysli prosím na ostatných členov domácnosti – potrebujú Ťa a budú Ti ešte dlho robiť radosť.
  Bennymu prajem vela slobody v psom nebíčku!
  S pozdravom Gabi

  odpoveď na: Kultútne akcie #22998
  svigabra
  Účastník (Participant)

  Tuším – už včera sa mi splnil sci-fi sen – byť na koncerte úžasnej speváčky, ktorej hudba ma sprevádza od vstupu do puberty. Táto speváčka nevydáva veľa albumov ale sú také nadčasové že prežijú celé roky. Niekedy volajú túto exotickú krásku pôvodom tuším zo Sudánu, aj královnou soulu.
  Niekoľko skladieb ma prenieslo v čase veľa rokov i kilometrov niekam inam. Toto je už moja druhá výborná skúsenosť so staro-novým Zimným štadiónom v Bratislave.
  Všetkých kolegov vrelo pozdravujem a prajem veľa zdravia aj v náročnom ročnom období! Gabi

  odpoveď na: Všeobecne o liečbe, názory, skúsenosti atď… #17503
  svigabra
  Účastník (Participant)

  Milá kolegyňa nedalo mi nereagovať na Tvoje milé oslovenie! Aj u mňa sa javil „problém“ iba v predĺženej mieche ale veľmi skoro vysvitlo, že mám SM mozgomiešnu… Už 10 rokov beriem interferóny a nový atak nemám – teda taký ktorý by ma uložil do postele.
  Toto leto som si príliš neužila, lebo mi trochu prestala „fungovať“ jedna noha. Pán profesor Lisý podľa príznakov odhadoval aktivované ložisko v predĺženej mieche a bolo to ono.
  Už je všetko ok, znovu chodím s pomocou na krátke vzdialenosti aj po schodoch.
  Ešte musím dodať, že nemám „iba“ SM. Počet ložísk nie je najdôležitejší ale ich aktivita a umiestnenie v mozgu či mieche. Tá sa dá zistiť MR vyšetrením s podaním kontrastnej látky.
  Prajem čo najskoršie začatie liečby a zžitie sa s nepríjemným ochorením!
  S pozdravom Gabi@}->--

  odpoveď na: Kultútne akcie #17457
  svigabra
  Účastník (Participant)

  Verným fanúšikom hlásim, že som 13.10. bola na odloženom koncerte Leonarda Coehena. Pre zdravotné problému mu lekár neodporučil koncertovať (pôvodne mal u nas vystúpiť 13.3.) ale dočkali sme sa! Bolo zmenené aj miesto koncertu – namiesto chladnej Incheby, kde sa tiež konajú príjemné akcie sa tento koncert preložil do NTC v Bratislave.
  Ako zvyčajne bola príjemná a kontrolovaná (uchu lahodiaca) hlasitosť, kultivované vpúšťanie divákov – už 2 hodiny pred začiatkom a nebyť prominentných hostí tak sa stihne aj včasný začiatok (namiesto 20:00 to bolo 20:10).
  Skromný maestro nič neubral zo svojej neopakovateľnej ponuky tých najznámejších hitov o láske a vlastne o všetkom.
  Vynikajúci hudobníci nám znova predviedli výbornú súhru a jediný rozdiel som zaregistrovala v počte vokalistiek – chýbala dvorná spoluhráčka – žiaľ, meno som zabudla. Sestry (pardón, opäť to meno…) tam však boli a verne Leonarda doprevádzali celým veľkolepým vystúpením. na záver sme si maestra „vytlieskali“ späť na pódiu a nelenil sa spolu s kolegami pridať zopár najznámejších hitov.
  Kto navštívi tak nezabudne a príjemnú energiu si ponesie dldho v sebe!
  Prajem všetkým kolegom samé nezabudnuteľné zážitky kdekoľvek na svete!
  S pozdravom Gabi

  odpoveď na: Kultútne akcie #17284
  svigabra
  Účastník (Participant)

  Vďaka dobrej priateľke sa mi podarilo (po mierne komplikovanom lete) znovu nasadnúť na kultúrny život. Divadlo Aréna ponúka rôzne moderné a niekedy aj kontroverzné diela a navyše je prístupné pre ľudí s pohybovými obmedzeniami.
  Absolvent od Terryho Johnsona môže byť niektorým povedomý podľa názvu filmu z roku 1968 a Dustin Hoffman bol za rolu mladého rebelujúceho Benjamína nominovaný na Oskara. Hra sa javí ako romantická komédia ale rieši pritom mnohé medzigeneračné problémy – dovolím si povedať, že aktuálne dodnes.
  Mladý študent sa ocitne v náručí zrelej ženy a objavuje svet a vlastne aj sám seba.
  Hra je výborne naštudovaná a objavila som v nej neznáme talenty ako Juraja Ďuriša v úlohe Benjamína, Janu Oľhovú ako pani Robinsonovú a mladučkú akože neskúsenú a naivnú Elaine Robinsonovú ktorú výborne stvárnila Gabriela Marcinková.
  Predstavenie vrelo doporučujem aj mužským kolegom, lebo veľmi presvedčivo a decentne zároveň, stvárňuje háklivé posteľové scény.
  Pre menej chodiacich doporučujem zaparkovať sa spolu s vozíkom naľavo pred pódiom – tam sa odohráva väčšina predstavenia.
  S pozdravom Gabi

  odpoveď na: Radosť na kolesách. #16232
  svigabra
  Účastník (Participant)

  veľmi dobre sa mi čítajú Tvoje príjemne svetaskúsené postrehy. Vždy mám problém keď čítam väčšinový názor, že sadnutie do vozíka je koniec sveta. Pri pohľade na stav našich komunikácií a chodníkov sa niet čomu čudovať ale „koniec sveta“ nastáva pri strate záujmu o okolitý svet, pri absencii záujmu o čokolvek a pri pohltení sa do sebalútosti.
  Veľmi Ti prajem veľa bezpečných kilometrov a dúfam, že sa čoskoro s Tebou ponaháňam po cestách a necestách! Ak prispôsobíme rýchlosť tak budeme môcť prevetrať aj moje baby… Zatial sa budem pohybovať s vetrom vo vlasoch na ľudský pohon – vďaka šikovným helperom (sosbným asistentom).
  s pozdravom Gabi

  odpoveď na: Kultútne akcie #16121
  svigabra
  Účastník (Participant)

  Milí kolegovia a kolegyne musela som si vstúpiť do svedomia a keď už aj liviap zreferovala o božskom Kájovi, tak sa rada pridám mojimi „úlovkami“. Neozývala som sa preto, lebo mi život priniesol zopár povinností a opakovaný jačmeň na očku…
  Jeden z najväčších zážitkov som mala ešte 14. apríla v NTC – Sibamac Aréne v Bratislave. Zažili sme tam koncert jedného z najvirtuálnejších gitaristov sveta Paca de Luciu. Do žánru flamenco vniesol jazzový spôsob improvizácie. Nepoznala som ani jednu z hraných skladieb – na rozdiel od skalnejších fanúšikov. Veľký zážítok bol nenápadný vstup nenápadného „pekusionistu“ z ktorého sa vykĺul „bailaor“ – tanečník. Už som zažila všelijaké zimomriavkové vystúpenia ale toto malo najdlhšie trvajúce účinky!
  Dokonca sa dali kúpiť cd s tvorbou a najväčším prekvapením boli ZŤP lisky za 1,- euro.

  Vonku sa ženili čerti – nepríjemne pršalo, nebolo kde zaparkovať ale podzemná garáž susedného hotela nás ešte vpustila a nezabudneme!!!

  S úprimným pozdravom dodnes dojatá Gabi

  odpoveď na: Akcie celoslovenské… #14496
  svigabra
  Účastník (Participant)

  chceli bzy sme sa s Kikom prihlásiť na stretnutie, len ešte nevieme upresniť počet. Kikovi sa črtá ďalší nemocničný pobyt a preto to ešte nevie určite. Mali by sme predbežný záujem o 2 miesta pre vozíčkarov a 1 helper. Členské sme zaplatili:-)
  S pozdravom Gabi + Kiko

  odpoveď na: Chránená dielňa #14243
  svigabra
  Účastník (Participant)

  Jarka už dávnejšie mi neposielaš nič – tak ako voľakedy. Ani mne ani Kristiánovi a napríklad vianočného večierka by sme sa boli radi zúčastnili.
  Daj prosím vedieť kde nastal problém, lebo na sránku pravidelne chodím ale informácie nenachádzam.
  S pozdravom Gabi + Kiko

  odpoveď na: Kultútne akcie #14152
  svigabra
  Účastník (Participant)

  @}->--Ozývam sa po dlhšom – mierne presviatkovanom období, lebo som si uvedomila, že som zabudla uverejniť úžasný zážitok z Mestského divadla (bývalé DPOH). Prebehol tam krst spojený s koncertom fenomenálnej Idy Kelarovej spolu s jej verným druhom a koncertným kolegom Deziduriusom Duždom.
  Jazzová hudba mi bola veľmi vzdialená, lebo pochádzam z rockového prostredia, ktoré mi úprimne zachutilo. To som si myslela preto, lebo mi zatiaľ nikto jazz poriadne nepredstavil. Až kým som nezažila úžasný, živelný, veľkými emóciami naplnený dvojhodinový koncert.
  Krst prebehol veľmi decentne a mal jedinú chybičku – nebola možnosť zakúpiť si uvedené dielko…
  Bývalé DPOH dobre poznám z rokov minulých, lebo som tam s priteľmi prežila niekoľko sezón výborných činoherných predstavení. V súčasnosti je stálou scénou SND nová budova a v Mestskom divadle hosťujú jednorázovo aj české divadlá alebo alternatívne tanečné predstavenia.
  Všetký kolegov úprimne pozývam do tohoto obnoveného kultúrneho stánku – prízemie je ideálne aj pre ťažšie mobilných.
  S pozdravom kultúrychtivá Gabi

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 142 )