Pomôžte

Mates007

Reakcie

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 106 až 120 (z celkového počtu 121 )
  • Autor
    Príspevky
  • odpoveď na: Copaxone #2053
    Mates007
    Účastník (Participant)

    Ahoj Jarka rád ťa po dlhšom čase opäť „počujem“ :)
    No ja patrím k doktorke Cudrákovej v štátnej nemocnici. Idem teraz 4.3. na kontrolu, mal by som lekárke zhodnotiť ako sa cítim s týmto liekom a ako mi to zaberá a pod. Dúfam, že ona mi bude strážiť termíny a nenechá to na mne. Má toho dosť a občas mám problém sa k nej dovolať. Ale inač je veľmi milá a ochotná.
    Pichačka pokračuje veľmi dobre. Už som si tak zvykol, že sa teším, ako každý chlap, na večer kedy si zasa budem môcť pichnúť :)
    Nerozumiem ako si si mohla takto pichnúť. Tiekla ti dlho krv, a nemohla si ju zastaviť, alebo ako to vlastne prebiehalo. Mne vždy vyjde trošku krvy, ako pri mormálnom pichnutí

    odpoveď na: inzercia … #2050
    Mates007
    Účastník (Participant)

    Ale no veď zasa nebuď taká skúpa na dva kusy zdravia, ozaj a koľko stojí jedno ?

    odpoveď na: PETÍCIA – VÝZVA #2021
    Mates007
    Účastník (Participant)

    Teda môžu sa hanbiť všetci, ktorí o tom rozhodujú. Ako môže niekto určovať pravidlá liečby? Veď to je obchodovanie so zdravím. Je toto vôbec možné?! Ako sa môžu pozerať kompetentní do zrkadla?! :( Až som sa rozčúlil keď som čítal ako argemuntujú a zdôvodňuju limity na liečbu. Treba ísť jednoznačne na súd, aby videli, že to myslíme všetci vážne!!!

    odpoveď na: Kryokomora.. #1995
    Mates007
    Účastník (Participant)

    Kryoterapia predstavuje liečebnú a všeobecne ozdravujúcu procedúru, ktorá je založená na krátkodobom kontakte kože s ochladeným plynom (do -160 až -120 °C). Kryoterapia zabezpečuje intenzívnu stimuláciu imunitného a endokrinného systému, čím vyvolá nasýtenie krvi endorfinmi, a tak na niekoľko hodín blokuje bolestivé pocity ľubovoľnej etiológie. Liečebný vplyv sa prejavuje na celý organizmus vrátane orgánov, ktoré nie sú vystavené fyzikálnemu vplyvu chladu, avšak intenzita a dĺžka pôsobenia je priamoúmerná kontaktnej ploche medzi telom a ochladzujúcim médiom. Dôležitú úlohu tu zohráva doba kontaktu. Pre ochladenie povrchu kože na teplotu nižšiu ako +2°C je potrebné minimálne 90 sekúnd, teda pre liečebný účinnok je potrebné pôsobiť na kožu 2-3 minúty.

    KRYOTERAPIA – „ Chlad pre Vaše zdravie “

    To je spôsob liečenia pri použití veľmi nízkych teplôt (nižších ako – 100 °C). Výsledkom použitia nízkych teplôt je vyvolanie obranných mechanizmov v organizme.

    Hlavné efekty toho sú nasledovné:

    • pôsobenie proti bolesti
    • zväčšený prietok krvi vo vnútorných orgánoch
    • značné zmenšenie spazmu svalstva
    • nárast hladiny hormónov v krvnom sére
    • zväčšenie subjektívneho stavu – relax a uvoľnenie
    • urýchlenie procesu hojenia rán
    • spomalenie procesu starnutia

    VYUŽITIE KRYOTERAPIE V ŠPORTOVOM LEKÁRSTVE:

    • zvyšuje účinok silového a vytrvalostného tréningu
    • urýchľuje regeneráciu organizmu po namáhavom výkone
    • napomáha liečeniu mäkkého tkaniva a kĺbov po úrazoch ( vyvrtnutie…)
    • biologická regenerácia a profylaktika pretrénovania
    • zmenšovanie krvácania, analgézie, opuchov, svalová relaxácia

    VYUŽITIE KRYOTERAPIE NA CELÝ ORGANIZMUS:

    • reumatoidné ochorenia
    • ochorenia pohybového aparátu
    • skleróza multiplex
    • dna
    • zápal kĺbov
    • prvotné a druhotné zápalové zmeny – zmeny na chrbtici
    • fibromyalgia – bolesti mäkkého tkaniva pri kĺboch
    • všetky poúrazové a zápalové stavy pohybového aparátu

    Kontraindikácie:

    Doterajšie skúsenosti v používaní kryterapie na celý organizmus vyčlenili nasledujúce stavy, pri ktorých nie je vhodné používať túto metódu:
    • neznášanlivosť chladu
    • veľká únava a podchladenie organizmu
    • necitlivosť
    • pokročilý stav Reynaudovej choroby atď.
    • stuhnuté cievy a zrazeniny v cievach
    • neúmerná citová labilnosť, prejavujúca sa okrem iného potením
    • značná nedokrvenosť
    • lokálna porucha prekrvenia
    • alergia na chlad
    • slabá funkcia štítnej žľazy
    • účinok liekov, hlavne neuroleptík ako aj alkoholu
    • rozsiahle rany, defekty kože
    • závažné choroby dýchacích ciest rôzneho pôvodu

    Treba to skúsiť :)

    odpoveď na: Copaxone #1994
    Mates007
    Účastník (Participant)

    Máš pravdu so ženámi to je niekedy ťažké. Autorské práva u nich neplatia. A osobné prekonzultovanie, je síce účinné a príjemnejšie , ale niekdy treba aj svedkov :)
    A k tej našej liečbe. To aby som si strážil termín na MR. Veď tam som čakal aj mesiac keď ma objednali. A potom som čakal dva mesiace na schválenie liečby. Takže asi tri a pol mesiaca pred koncom liečby by som mal brnknuť p. doktorovej? :)

    odpoveď na: Copaxone #1962
    Mates007
    Účastník (Participant)

    Ano aj ja budem musieť obmedziť a vlastne už som aj obmedzil určité jedlá a nápoje. Všetko je to tom, že to naše spotvorené telo nechce záťaž. Takto to asi vnímam ja

    odpoveď na: Užívať si ? Alebo sa šetriť ? #1954
    Mates007
    Účastník (Participant)

    Tak aj ja by som sa pridal k téme. Musím povedať, že ja si užívam všetko naplno, čo sa pohybu a voľnosti týka. Chodím všade. Len akurát si neužívam všetko. Myslím , že som musel zmeniť jedalníček. Ale to asi každý. Inač keď chcem ist do baru, idem. Keď mám možnosť ist sa zabaviť s kamaratmi idem. Keď mám možnosť isť na zábavu, idem. Je pravda že moc toho nevydržíme a regenerácia trvá dlhšie :) Ale každá sranda niečo stojí :)

    odpoveď na: Copaxone #1945
    Mates007
    Účastník (Participant)

    Tuším sa tu píše o mne bezomňa. Teda hovoria vám niečo autorské práva? :) Ale nie ono tie moje zlé stavy asi nemajú nič spoločné s pichaním copaxonu ale skor z dietetickej chyby ako mi povedal neurolog :) takže žiadnu paniku prosím

    odpoveď na: Pomocné vitamíny a iné #1896
    Mates007
    Účastník (Participant)

    Odporúčané opatrenia pri ochorení skleróza multiplex

    (použité z knihy „Návod na prežitie pre muža“)

    1.Vylúčte všetky údeniny (vrátane údených syrov), vnútornosti a červené mäso.
    2.Stravu si upravte na základe odporúčaní „Pyramída“ – podľa prílohy na konci knihy
    3.Veľmi dôsledne obmedzte príjem tukov – najmä živočíšnych.
    4.Udržiavajte fyzickú aktivitu: využívajte každú príležitosť na pohyb: chodiť, chodiť a chodiť, používať len schody, prejsť sa o zastávku viac…
    5.Chráňte sa pred spálením, ale nebojte sa opáliť – vitamín/hormón D je dôležitou ochranou pred vznikom a progresiou ochorenia.
    6.Môžete skúsiť aj podporu zeleninovými šťavami podľa dr. Walkera. Mali by sa piť v dávke 100 – 200 ml 2 až 4-krát denne. Šťavy sa môžu striedať alebo piť len jeden až dva druhy. Odporúča pitie čerstvých zeleninových štiav z:
    – mrkvy a špenátu (5 : 3)
    – mrkvy, zeleru a petržlenu (9 : 5 : 2)
    – mrkvy a petržlenu (3 : 1)
    – mrkvy, zeleru, petržlenu a špenátu (7 :4 : 2 : 3)
    – čistej mrkvy

    Špeciálna podpora liečby sklerózy multiplex

    1.Lactobacilly 5 (fa Swiss): 1 tbl. ráno s jedlom
    2.Stressease (fa Jamieson): 2-krát denne 1 tbl. s jedlom
    3.Bio-Selén plus zinok (fa Pharma Nord): 1 tbl. ráno s jedlom
    4.CLA (fa Jamieson): 2-krát denne 1000 mg s jedlom (ráno a večer)
    5.Bio-Marine Plus (fa Pharma Nord): 2-krát denne 2 tbl. s jedlom (ráno a večer)
    6.Bio-Biloba (fa Pharma Nord): 2-krát denne 1 tbl. po jedle (ráno a večer)
    7.Infadin (vitamín D – kvapky): 10 kvapiek 1-krát týždenne s jedlom :)

    odpoveď na: inzercia … #1878
    Mates007
    Účastník (Participant)

    Ja by som vzal aj dva kusy toho zdravíčka!!! :)

    odpoveď na: Kryokomora.. #1876
    Mates007
    Účastník (Participant)

    Ano máš pravdu. Momentálne chodím na Kryoterapiu. Mám za sebou 7 trojminutových vstupov. Teplota v kabíne je okolo -140-180°C. V tele sa vzbúria všetky obranné látky a cítim sa veľmi príjemne. Asi tak 4-5 hodín sa cítim veľmi dobre. Žiadná bolesť.

    odpoveď na: V akom znamení si sa nar…?…. #1855
    Mates007
    Účastník (Participant)

    Pridámav sa k strelcom

    odpoveď na: Akú máš krvnú skupinu ? #1854
    Mates007
    Účastník (Participant)

    ja mám 0-pozitív
    Bohužiaľ červenú, aj keď som túžil po modrej

    odpoveď na: V ktorom roku si sa nar… #1852
    Mates007
    Účastník (Participant)

    takže ešte raz ja som december 1983

    odpoveď na: Copaxone #1851
    Mates007
    Účastník (Participant)

    tak spomenúť si bude tažké veď sme SM :)

    ale nie ved mi vieme o čom sme tukali a druhí si domyslia :)

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 106 až 120 (z celkového počtu 121 )