Pomôžte

Tysabri…

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 160 )
  • Autor
    Príspevky
  • #445
    jareš
    Účastník (Participant)

    ahojte, pridala som článok stiahnutý z Českej stránky o Tysabri….čo na to hovoríte ?

    #1005
    jareš
    Účastník (Participant)

    Ak sem chodí niekto, kto si aplikuje Tysabri, prosím napíš nám svoje osobné skúsenosti.
    Ako to urobila svojho času Maťka….a jej osobná skúsenosť je aj v článkoch uvedená.

    Tysabráci, prosím, napíšte nám, ako to prebieha, ako sa po aplikácii cítite…mňa osobne zaujímajú všetky skúsenosti…

    Ďakujem.

    #1066
    jareš
    Účastník (Participant)

    Chcem vám povedať, že už sú dvaja naši členovia, ktorí dostali prvú dávku natalizumabu…

    tak som zvedavá, čo nám k tomu napíšu..

    #1266
    jareš
    Účastník (Participant)
    #1349
    koci
    Účastník (Participant)

    aj ja by som chcel vediet, nejake osobne skusenosti-opis, priebehu ucinku tisabri, budem rad ked sa niekto ohlasi…dakujem, copaxonak peter Drzim Vam palce!

    #1360
    Roman
    Účastník (Participant)

    Ahojte. Vcera mi stiekla druha infuzia. Co sa tyka neziaducich ucinkov, az na mierny tlak v ociach (ale kedze mam vysoky vnutroocny tlak tak nic nove) som nastastie nic nebadal. Prvykrat to bolo uplne bezproblemove az na to ze infuziu pustili pomaly takze tiekla asi tri hodiny. Ale kedze som musel byt v nemocnici do druheho dna tak mi to nevadilo.

    #1602
    robero
    Účastník (Participant)

    Zdravim vsetkych, co sa chcu dozvediet o Tysabri. Ja som po druhej davke a kedze poistovna trva len na prvych dvoch davkach aby pacient ostal 3 dni v nemocnici, tak tretiu davku uz vybavim ambulantne. T.j. hodinu mi potecie infuzka a hodinu este posedim v cakarni, to len preistotu.
    Co sa nesmie?
    Nesmu sa brat imunosupresiva, ako napr. Imuran, lebo vam Tysabri nedaju.
    Nesmie byt v tele ziadny zapal, preto sa vysetruje krv a moc pred kazdou davkou.
    Inak neviem cije to zazrak, ale ja to ako zazrak beriem. Druhy den po prvej davke som isiel po priamke z coho som mal neskutocnu radost. Takze co dodat? Vychutnajme si ten cas, kedy este mame SMku, lebo je len otazka casu kedy sa jej zbavime.

    #1613
    Roman
    Účastník (Participant)

    Ahojte. Tretia infuzia bola naozaj bez hospitalizacie. Stiekla mi vcera. Chodzu po priamke som neskusal a nejake zmeny v chodzi su momentalne u mna tazsie zistitelne nakolko az dnes mi po piatich tyzdnoch zlozili sadru z pravej ruky. Cize som z donutenia chodil len s jednou barlou. Co sa tyka unavy, dnes som si vyskusal ze naozaj prejdem len nevelku vzdialenost. Ale citim sa taky plnsi energie, takze verim ze sa zlepsia moje problemy. Verim lieku.

    #1681
    jareš
    Účastník (Participant)

    prajem obom, aby sa vám ten zdravontý stav napravil …

    a ešte nám dávajte informácie … ako to celé porkačuje, aké máte pocity, čo to s vama robí, ako sa mení zdravotný stav…atď…

    mňa by napdíklad ešte zaujímalo…ako ste sa k liečbe dostali…
    čo všetko ste museli splniť, aby ste sa mohli zaradiť medzi Tysabristov…
    bol vam liek schvaleny bez problemov ?

    a taaak všetko, co vás napadne

    #1688
    Jana
    Účastník (Participant)

    Aj ja by som rada vedela, aky je proces schvalenia tejto liecby pre pacienta. Dik za odpoved.

    #2009
    Roman
    Účastník (Participant)

    Dnes mi v nemocnici stiekla uz stvrta infuzia. Podavala mi to stanicna sestra tzv. sandwichovou metodou – to znamena najprv 100 ml cisteho fyziologickeho roztoku, potom 100 ml fyziolog s natalizumabom a nakoniec 100 ml cisty fyziologicky roztok.

    #2010
    svigabra
    Účastník (Participant)

    Už som zase múdrejšia! Doteraz som poznala sendviče iba z kuchyne alebo ešte zo spálne…
    Dúfam, že pociťuješ pozitívne účinky a zbytky zimy zvládaš.
    Prajem všetko dobré!
    Pa Gabi

    #2140
    jareš
    Účastník (Participant)

    nepatrím sem, „nepichám“ tysabri…ale musím vám napísať čo vidím…

    Roman, ktorý dostáva Tysabri ak sa nemýli tak má za sebou 4 infuzky a čaká ho ďalšia…

    tak tento Roman, ktorý chodí pravidelne s nami cvičiť…on sa vám tak nejako dostáva do akejsi lepšejšej formy…
    zmenilo sa mu rozprávanie, je mu už rozumieť bez problémov, dokonca som ho videla, ako prestáva používat operadlo chôdze…aj keď to až tak úplne ešte neodložil…

    Ľudia…to sa musí vidieť…najlepšei by nám to asi napísal on sám…ale aby to nevyzeralo, že sa vychvaľuje…tak som si dovolila vám sem vtrhnúť a napísať, čo moje oko vidí, oko neklame…

    :-)

    #2141
    Roman
    Účastník (Participant)

    Dakujem Jarke za zapojenie sa do diskusie a musim potvrdit, ze uz viaceri mi povedali, ze vidia rozdiel. Naozaj badatelna je aj zmena reci.
    Som taky vseobecne silnejsi. Takze myslim ze mozme dufat v svetlejsie zajtrajsky. Snad … ;-)

    #2301
    robero
    Účastník (Participant)

    Som po stvrtej infuzke a myslim,ze sa mi polepsil zrak. Ked sme boli so zdruzenim v Matliaroch, vsetci ma obdivovali ako dobre chodim. Takze zrejme aj chodza sa mi polepsila.A ako som sa dostal k tysabri?Kedze uz tri roky som nebral avonex a dozvedel som sa, ze tato liecba uz na Slovensku je, oslovil som svojho lekara, ktory zabezpecil vsetky potrebne papiere ku schvaleniu. Nakolko mam 32 rokov, so schvalenim problemy nastastie neboli.Zelam vsetkym pacientom G35 skore uzdravenie.

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 160 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.