danka
Reakcie
-
AutorPríspevky
-
danka
Účastník (Participant)ahojte. ja som bola na MR po 9mesiacoch uzivania copaxonu a 1lozisko mi uplne zmizlo a dalsie sa zmenšilo o 4mm. Tak dufam, ze to pôjde takto dalej. papa pekny deň
danka
Účastník (Participant)Ahojte nejak tu strasne malo pisu ludia. Kde ste vsetci? Halooooooooooo
danka
Účastník (Participant)Ahoj. Je fajn že ti robí dobre. Ale ja som mavala 5mesiacou stale teploty 38.5 a posledný 40ciatky, takze som skoro zomrela. Preto je môj postoj k nemu taký negatívny.
danka
Účastník (Participant)Ahoj, Ako dlho máš SM? Ja už ťahám na 3rok. Hlavne sa snažím cvičiť a ty? Bodaj by sme sa rýchlo uzdravili všetci a potom sa iba smiali nad skratkou SM. Papa pekné dni
danka
Účastník (Participant)Ahojte. Mám 24 a aj ja by som chcela raz bábo. Strašne sa však bojím, že by sa mi pohoršilo a ostala na vozíku. Zatiaľ som plne mobilná a rada by som tak aj ostala čo najdlhšie. Mám priateľa, ktorý sa o to aj pokúša niekoľko rokov a nič. Ja môžem mať deti, v tomto som zdravá, ale on sa nechce dať vyšetriť. Asi sme si neni súdeny, ale neni ten pravý. Papa Maminám
danka
Účastník (Participant)Mali ste tu super debatu.

danka
Účastník (Participant)Ahoj. Si vážne šikovná. Ja som tiež neni až tak strašne zle natom. Chvala Bohu ešte chodím v norme bez paličky.A ľudia mi moc nechcu veriť, že som chorá
danka
Účastník (Participant)Čau ja som v znamení BLÍŽENEC. ešte mám aj super dátum 6.6.
danka
Účastník (Participant)Katka neboj sa toho. Ja som sa po BETAFERONE bála každej liecby novej, ale teraz som rada, že mám COPAXON. Pychá sa síce každý deň, ale mám čistejí mozog, citím sa oveľa lebsie a aj rozmýš+anie mám čistejšie. Pýtaj sa na tento liek. Pri BETAFERONE mi určili EDSS. na 4 a teraz mi ho zmenili na 2,5 až 3 maximum. Papa
danka
Účastník (Participant)Ahojte. Pre mňa je copaxon úžasná liečba. V hlave mám jasno, chôdza je pomerne o 100% lepšia. Nežiadúce učinky nepocitijem tak fajn. Niekedy sa stane, že som úplne vyčerpaný človek, ale prespím to a potom je ok.Nemenila by som ju. Síce ju berem iba 7mesiac, ale hovorím fajn. Papa
danka
Účastník (Participant)Ahojte- Ja som brala tento liek pól roka a od začiatku som tvrdila, že som ako zbitý pes. Telo si vytvorilo odpor voči tomuto lieku a vysadili ho. Chvala BOHU. Primárovi som povedala, KEBY TO BOLA POSLEDNÁ LIEČBA TAK BY SOM JU NEBRA: Komu to pomáha držím päste. PAPA
danka
Účastník (Participant)Mala som strasne vysoke teploty, bolelo ma vsetko a nemodla som v tych teplotach vôbec chodit. Primár mi neveril, že ho nemôžem brať. Až naši mu museli povedať, že nech ho vysadia. Mňa považovali za blázna
danka
Účastník (Participant)Čau. Mňa neľutuje ani môj priateľ. Ten mi minule ešte nadal, že mu pripadám, ako by som sa ľutova. Tak som si stúpila do svedomia, a bojujem ďalej.papa
danka
Účastník (Participant)Netreba tajiť, že človek má SM. Ale môžem povedať, že sa tým nechválim. Poviem to iba ľuďom, ktorým verím a viem, že to pochopia. Väčšina mi hovorí:NO A ČO, ŽE SI CHORÁ! Ja mám s tým neskutočný problém stotožniť sa. Ale bojujem, a vcelku sa mi darí. Verím v uzdraveniu. Veda ide veľmi pekne dopredu.
danka
Účastník (Participant)
Ďakujem za radu. Som sťastná, že už schvaľovanie je bez obmedzenia. Copaxon berem aj ja a je to fakt dobrá liečba. Brala som aj Betaferó a to bola stršná liečba. Vytvorila som si na ňu totálnu alergiu, a už by som ju nikdy brať nemohla. papa -
AutorPríspevky