Pomôžte

Čo dnes navariť ?

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 36 )
  • Autor
    Príspevky
  • #8270
    ferino
    Účastník (Participant)

    (y)
    Cestovinový šalát so salámou

    Suroviny:
    200 g uvarených makarónov,
    100 g mäkkej salámy,
    1 paprika,
    2 paradajky,
    100 g eidamu,
    1 strúčik cesnaku,
    2 lyžice oleja, 1 lyžica octu,
    štipka čierneho korenia, soľ

    Postup:
    Uvarený makaróny, očistenú papriku, paradajky, salámu, syr nadrobno pokrájame, dáme do misy a premiešame s pretlačeným cesnakom, octom, olejom, soľou a čiernym korením. Všetky suroviny dobre premiešame, prípadne ešte dochutíme a šalát dáme do chladu.

    Dobrú chuť (y)

    #8271
    ferino
    Účastník (Participant)

    Šalát z banánov, jabĺk a mrkvy

    2 kyslé jablká, 4 banány, 2 karotky, 1/2 šálky oleja, 1 citrón, hrsť orechov, cukor.

    Očistené jablká pokrájame na tenké plátky, banány na kolieska, karotku postrúhame. Zalejeme marinádou z citróna a oleja. Posypeme posekanými orechmi.

    Mrkvový šalát s banánom

    1/2 kg mrkvy, 2 banány, 3 lyžice kyslej smotany, citrónovú šťavu, cukor.

    Očistenú mrkvu postrúhame, premiešame s cukrom, citrónovou šťavou a smotanou. Nakoniec pridáme ošúpané a na kolieska pokrájané banány. Premiešame. Šalát podávame vychladený,

    #8273
    ferino
    Účastník (Participant)

    Müsli tyčinky

    100 až 150 g ovsených vločiek, 0,7 l kompótu, 0,2 l lekváru, orechy, kokos.

    Kompótované ovocie alebo zomelieme, alebo pokrájame na malé kúsku a všetko zmiešame. Zmes natrieme na papier (na pečenie) a dáme sušiť do rúry.

    #8309
    ferino
    Účastník (Participant)

    Chlebikova pizza (y)(y)

    POTREBNÉ PRÍSADY

    toustovy chlieb,alebo starši chlieb aky mame doma,salama, syr, kečup, mlieko, vajcia-6ks, sol, papier na pečenie pizzove korenie

    POSTUP:

    pripravime si plech- poukladame chlebik, ak mame iny, poukladame tak, aby sme zakryli dno, potrieme kečupom , na vrch dame nakrajanu salamu, nastruhanú alebo udene masko, na to postruhaný syr, udený zvyrazni chuť,
    Zopakujeme poschodie, ak mame vela hladošov, ak nie stači jedna vrstva

    pripravime si mlieko a vajcia, ( 6-7dcl mlieka a 7 vajec) aby to nebolo suche, ale na 1 poschodie stači 3,5dcl mlieka a3 vajcia
    zalejeme po celom povrchu, posypeme sezamom a pizzovym korenim a
    už upečene

    #8534
    jareš
    Účastník (Participant)

    idem dnes variť údené s kyslou kapustou a so smotanou a zemiačikmi…

    a ešte aj z čerstvej kapusty – zase paradajkovú polievku…

    viete čo ma veľmi chytilo ?…

    posťahovala som si kopec receptov na polievky z web stránky – a teraz kŕmim moju rodinku (teda konkrétne dvoch chlapov dcéra býva u frajera) samými polievkami…a viete čo musím konštatovať ?
    Môj syn…tie polievky aj naozaj je—-a chutia mu :D :D :D

    #8602
    alča
    Účastník (Participant)

    …jarka, asi si si čítame myšlienky, zrovna idem trýzniť seba a mojich najbližších polievkami.
    Začíname zajtra úplne bezkalorickou kelovou, v štýle cibuľa, cesnak, zemiaky, kel + patričné pochutiny ako majoránka, vegeta, rasca, korenie a soľ… a samozrejme vodaaaa, nemýliť s vodkou…
    :P

    #10356
    jareš
    Účastník (Participant)

    vraj, aby som ju upiekla, lebo ona je chorá…práve som ju dopeikla…ľudia tá mala toľko mastiiiii…wau…a bola tam aj pečienka…tak to by som vám odporúčala merať cestu až sem ku mne, lebo takú pečienku ste ešte nejedli…rspektíve, ja pečienky z duše nenávidím a nemusíííím…ale túto…tak túúúúto môžeeeeeem…

    je niečo ako balzam na jazyku s chuťou zamatového kvetu a vôňu vykrúcajúcou nos do fantastických obrátok…ľudia…je FANTAASTICKÁÁÁÁÁÁÁ

    nechutnalo som kačku ale predpokladám, že má ešte úžasnejšiu chuť a spravila som k tomu kapustičku a kúpila som knedličku…terazky to idem odniesť mamulde…akosi to moji chuopi nem chcú…asi pre kalórie :D :D

    ale dnes idem ešte robiť kapríka, ktorého sme dostali od našich priateľov Danky a Peťa so Šale, ten kapor mal asi tak 6 kg, bol zmrznutý, odmrazoval sa celú noc a celý deň a večer ho manželíček naporcoval a polovicu sme darovali priateľom a dnes druhú časť ideme vypražiť…tak to bude dnešný nás obed…mňáááááám…kapríka vyprážaného priamo z panenskej prírody a čerstvého jazera…tak tomu hovorím BAŠTA…

    no stačilo..idem odniesť kačičku a ide sa do praženia pááá (hi)(hi)(hi)(hi)(hi)

    #10360
    liviap
    Účastník (Participant)

    Jarka,
    a vieš, že upiecť – pripraviť pečienku /kačaciu/ je tiež umenie.*THUMBS UP*
    Ono to niekto vysuší, ale keď má takú zamatovú chuť – tak to je ono.

    Zaujímavé je ale to, že aj moja mama chová kačky – aj ich štope – takže majú aj masť aj pečienky, ale moji /manžel a dcéra/, vlastne všetci traja, ich nemusíme – a pritom by sme sa ich mohli prejesť.

    Si šikovná kuchárka! Pekný zvyšok soboty! Pá

    #10361
    janka1508
    Účastník (Participant)

    moji rodičia tiež prestali chovať kačky, lebo to nikto nechcel. ja teda môžem, ale pre mňa sa to neoplatí.

    #10365
    daruš
    Účastník (Participant)

    Ja kačku môžem ale musím povedať odkedy zomrela naša babička tie kupované nie je ono(angel)ona si ich vychovala sama a to bola iná káva mňam,mňam(hi)dala by som si povedať a pečienka škoda hovoriť:-D

    #12463
    jareš
    Účastník (Participant)

    koložvársku som včera uvarila pre Pištikeho a mojeho…a chutilo im (blush)

    dnes chutilo aj mne…

    #12811
    jareš
    Účastník (Participant)

    som dnes navarila úúúúúúúúúžasnú mňamkúúúúúúú

    brokolicovo-karfiolové opekačky…teda asi také fašíročky

    úúúžasné úúúžasné na 3x

    #12814
    silvia
    Účastník (Participant)

    Jarkaaa, daj recept na fašírky zdraveeee :)

    #12818
    jareš
    Účastník (Participant)

    Silvinka, veľmi to zdravé nie je :(
    musí sa to vyprážať

    ale receptík je tuze jednoduché

    dáš mierne uvarený karfiol a brokolicou do misky, rozkrájaš na menšie kúsky a nastrúhaš syr, pridáš črievkový syr a vajce (1-2), zamiešaš a mierne pridáš strúhanku.
    vytvaruješ palcočky, obalíš v strúhanke a vyprážaš

    upozorňujem, jedzte až po vychladnutí, aj keď sa nedá takmer odolať…je to fantstickééééé ešte k tomu zemiakovú kašu a niečo kyslé…

    no, asi končím, lebo si pôjdem hneď jeden smažník hodiť do pažeráka :D :D :D

    páá

    #12819
    Osma
    Účastník (Participant)

    Ja uz som nejedla vyprazane velmi,velmi dlho,asi 12 rokov. Receptik vyzera velmi dobre,ja by som urobila to,že by som to dala na papier na pecenie do rury a po opeceni otocila.:-)

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 36 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.