LDN – Low Dose Naltrexone
- This topic has 15 odpovedí, 4 hlasy, and was last updated pred 14 years, 11 months by gratis.
-
AutorPríspevky
-
24. októbra 2009 o 9:23 #685ErikaMÚčastník (Participant)
Napríklad aj tu sa čerstvo píše o LDN aj keď ide o starší liek:
http://www.medicalnewstoday.com/articles/168235.php
Žiaľ, je to po anglicky, ale skúste si to preložiť aspoň pomocou google.
Človek by mal byť o tom aspoň informovaný.
Erika28. novembra 2009 o 12:23 #13616ErikaMÚčastník (Participant)Niektorí sa ma pýtate, ako sa to LDN dá zohnať, takže tu:
https://secure-medical-pages.co.uk/emed/secure/health_questionnaire_personal.php?ref=
je registrácia, po ktorej dostanete Vaše heslo a potom si to tam môžete objednať.
Erika2. januára 2010 o 17:01 #13960ErikaMÚčastník (Participant)Keď už máte registráciu hotovú, tak LDN sa objednáva tu: https://secure-medical-pages.co.uk/emed/secure/ms_meds_order_form.php
Erika
2. januára 2010 o 17:03 #13961ErikaMÚčastník (Participant)Ak si zoženiete recept, tak sa to dá zohnať aj lacnejšie tu:
http://www.ldn.org.pl/fusion_forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=47Erika
2. januára 2010 o 18:00 #13962ErikaMÚčastník (Participant)Ja som bola písomne upozornená, že s interferónmi brať LDN sa nedoporučuje. Môže sa to brať s Copaxone.
Samozrejme, že je to rozhodnutie každého pacienta, ale ja nedoporučujem liečbu od neurológa len tak prerušiť.
To už ale musí každý zvážiť sám, či nejakú liečbu má a či mu vôbec ešte zaberá.
Opatrnosť je teda na mieste.
Erika3. januára 2010 o 17:39 #13969ErikaMÚčastník (Participant)Okrem iného LDN vytvára aj nové cievy.
Keďže MS a CCSVI spolu súvisia, je to tiež jeden z dôvodov, prečo SM pacienti reagujú na LDN zlepšením.4. januára 2010 o 22:18 #13989ErikaMÚčastník (Participant)6. januára 2010 o 15:28 #14007jarešÚčastník (Participant)NEMEXIN (tbl flm 7×50 mg)
Upozornenie: Tento liek nemá platnú registráciu!
Výdaj: Viazaný na lekársky predpisO produkte
ŠÚKL kód: 94839
Držiteľ: Torrex Chiesi Pharma GmbH
Lieková forma: TBL FLM – Filmom obalená tabletaRýchly prehľad o lieku
Liečba Nemexinom je indikovaná ako súčasť komplexnej liečby – zahŕňajúcej psychoterapeutický program – pri liečbe závislosti na opioidoch. Nemexin znižuje riziko recidívy, podporuje abstinenciu a znižuje túžbu po opioidoch.Základné informácie o správnom užívaní
Liek sa obvykle užíva v dávke 1 tableta 1x denne (dávkovacia schéma môže byť modifikovaná). Tablety sa užívajú nezávisle na jedle, vždy v celku a zapijú sa dostatočným množstvom tekutiny. Liek je určený na dlhodobú liečbu (minimálne 3 mesiace), o dĺžke liečby rozhoduje lekár. Nepiť alkohol.Účinné látky
naltrexonIndikačná skupina
19 – Antidotá, detoxikanciá6. januára 2010 o 18:58 #14011ErikaMÚčastník (Participant)Áno, správne, nemá registráciu. V mojom prípade sa však nejedná ani o 50 mg denne a ani sa neliečim zo závislosti. „Low dose“ po slovensky znamená nízka dávka.
Preto mi ho aj predpisujú v Londýne a kupujem si ho v Škótsku a niektorí, si tých 50 mg nejako delia na 4,5 mg. Ja to ale neviem.
Je mnoho liekov, ktoré na Slovensku registráciu nemajú a je aj mnoho lekárskych prístrojov, ktoré Slovensko nemá.
Dobre, ale že si upozornila na tých 50 mg a na čo sa tak vysoká dávka používa.6. januára 2010 o 19:01 #14013jarešÚčastník (Participant)je to jedno z troch, ktoré som našla….
6. januára 2010 o 19:21 #14018janka1508Účastník (Participant)samotný naltrexon má aj nežiaduce účinky, sú tam aj určité kontaindikácie, napr. lieky na depresiu, spanie a pod., ale to je pri dávke 50 mg. neviem, ako je to pri tejto nízkej dávke. Možno celý fígeľ je v placebo efekte. koľkým sa polepšilo ak užívali placebo a mysleli si, že majú účinný liek. psychika robí svoje.
6. januára 2010 o 19:27 #14020jarešÚčastník (Participant)psychika je všemocný liek…to máš pravdu….
7. januára 2010 o 2:44 #14027gratisÚčastník (Participant)Ahojte, jak uz jsem tady kdysi psal, i bez diagnostiky jsem si byl jisty, ze SM mam. Znam to od mamy, mela ji taky. Pokud jsem mohl alspon trochu chodit o holi, v podstate mne to az tak netrapilo. I kdyz samozrejmne nektery priznaky mi vadi hodne (v levy ruce takovy tres, ze treba plny talir nemuzu udrzet, zrak se mi „zhorsuje“ nekolikrat denne, najednou v podstate skoro vubec nevidim, po chvily se to zase upravi, obcas takova unava, ze uprostred dne zaspim v podstate kdekoliv, s chozenim na WC je to utrpeni, vim, ze kdyz zacnu citit ze musim, mam tak minutu casu, posledni dobou kdyz mne to prepadne v aute ve meste, musime zastavit kdesi u stromu a i kdyz se lidi divne divaji, neda se nic delat,…).
Ale ted pres svatky se to nejak prudce zhorsilo, nemuzu skoro vubec chodit. A uz se zacinam dostavat do stadia, kdy mi cela tato nemoc leze poradne krkem. Protoze chozeni je zaklad moji prace, a bez prace nejsou kolace, jak vsichni vime.
Proto se jako k posledni sanci upinam k LDN, ale protoze se k tomu sam nedostanu, chci poprosit kohokoliv, kdo ma moznost sehnat to, jestli by mi nebyl ochotny pomoct. Platim v hotovosti a pokud to bude potreba i predem. Zapadoslovensky kraj si prijedu osobne, ostatni postou. Nevim jestli se tady muzou uvadet maily, ale kdyby se nekdo nasel, kontaktujte mne prosim na jirri@centrum.skDiky moc.
7. januára 2010 o 11:24 #14029jarešÚčastník (Participant)gratis,
koľkokrát si sa snažil cielene so sebou civičiť ?
obrátil si sa na nejakých fyzioterapeutov, rehabilitačných pracovníkov, trénerov, ktorí vedia pomôcť aj SM-károm.na Morave žije jeden taký človek (som presvedčená, že ich je v Čechách viac), ktorý sa SÁM svojou silou vôle a pravidelným cvičením, rehabilitovaním, cieleným cvičením prepracoval z ležiacej polohy do súčasného stavu, kedy chodí a funguje plnohodnotne…ale MUSÍ neustále na sebe pracovať a cvičiť
na Slovensku išla v rozhlase relácia, kde sa hovorilo o pacientke, ktorá urobila presne to isté, z ležiacej nehybnej polohy sa do roka dostala do chodiacej polohy…tvrdým, neúprosným, pravidelným cvičením presne šitým na mieru SM-kára
viem, že vziať liek, je oveľa jednoduchšie, ako so sebou niečo urobiť, nech za mňa robí liek…áno, je to ľahké…
tak experimentuj so sebou…máš tak málo problémov, že nejaký ten ďalší ti už prakticky neublíži
7. januára 2010 o 12:44 #14030jarešÚčastník (Participant)Lék na vysoký krevní tlak nadějí pro léčbu roztroušené sklerózy
Jaroslav Petr 28.08.2009http://www.rozhlas.cz/leonardo/clovek/_zprava/623980
Náhoda pomohla vědcům ze Stanfordu k odhalení neznámého účinku léku lisinopril. Ten je určen k léčbě vysokého krevního tlaku. Mohl by však pomáhat i pacientům trpícím roztroušenou sklerózou.
Když lékaři předepsali Lawrenci Steinmanovi na vysoký krevní tlak lék lisinopril, „proklepl“ si věhlasný neurolog tuto látku pomocí internetových vyhledávačů. Zjistil, že lisinopril snižuje krevní tlak potlačením tvorby hormonu angiotenzinu, jenž vyvolává zúžení cév. Zároveň však má lisinopril i protizánětlivé účinky.
To Steinmana zaujalo. Už dlouho se zabývá léčbou roztroušené sklerózy. Při tomto závažném onemocnění napadá pacientův imunitní systém výběžky nervových buněk a narušuje na nich obal tvořený bílkovinou myelinem. Nervový výběžek s poškozeným myelinovým obalem se chová jako elektrický vodič s poničenou izolací a nevede nervový vzruch.
Pacienti s roztroušenou sklerózou trpí výpadky v činnosti nervového systému, například ztrácejí zrak nebo mají vážné potíže s pohybem. Nedílnou součástí roztroušené sklerózy je i zánětlivý proces v nervové tkáni. Léčba je komplikovaná, protože utlumení imunitního systému ohrožuje pacienta zvýšeným rizikem infekcí a nádorových onemocnění.
Steinmana napadlo, jak by působil na vzpouru imunitního systému při roztroušené skleróze protizánětlivý lisinopril. Nejprve prozkoumal poškozenou nervovou tkáň pacientů a zjistil, že se v ní hromadí angiotenzin. Následně odzkoušel blokádu tvorby tohoto hormonu lisinoprilem u myší trpících podobným poškozením nervů jako pacienti s roztroušenou sklerózou.
Lék uchránil myši před nástupem onemocnění. Zabíral dokonce i tehdy, když už choroba propukla. Myši, které v důsledku poškození nervů ochrnuly, se po léčbě lisinoprilem opět pohybovaly. Lisinopril má oproti stávajícím lékům na roztroušenou sklerózu tu výhodu, že netlumí imunitní reakci. Naopak, posiluje funkci některých buněk imunitního systému, a tím zajišťuje jeho vyváženější funkci. Navíc je lisinopril oproti dnešním lékům zhruba stokrát lacinější.
Nejvíce si vědci na Steinmanově studii zveřejněné v prestižním vědeckém časopise Proceedings of the National Academy of Sciences cení faktu, že odhalila v těle pacientů s roztroušenou sklerózou všechny složky nezbytné k tomu, aby u nich lisinopril účinkoval podobně jako u myší. Šance, že se lék nakonec prosadí v praxi, je podle odborníků vysoká.
-
AutorPríspevky
- Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.