Pomôžte

5-dňovák

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 22 )
  • Autor
    Príspevky
  • #880
    administrator
    Účastník (Participant)

    je tu nový formát „rekondičných“ „víkendových“ uvoľňovacích školiacich a vobec

    je tu 5-dňovák…..

    sem sa s názormi

    #25082
    monca
    Účastník (Participant)

    Tak po docestovaní domov som sadla k PC a moje názory na spoločne strávený čas v Tatrách:
    Aj keď sme cestovali niektorí autobusmi a vlakmi, Jarka, naša predsedníčka nás ako sľúbila s novým červeným autíčkom čakala v LM a tak sme docestovali a hlavne trafili na miesto činu – náš päťdňový spoločný pobyt v hoteli Kriváň, skoro priamo pod Kriváňom, ktorý sme obdivovali cez deň pri peknom počasí. Prvý deň sme sa teda všetci zvítali, starí známi ale aj nové neznáme tváre, ktoré sme hneď spoznali.
    Druhý deň, ako aj všetky ostatné rána sme začínali rozcvičkami na čerstvom tatranskom vzduchu a veru bolo aj slniečko niektorý deň. Počasie sme mali ideálne až na malé mrholenie jeden deň.
    Druhý deň tak pokračoval v doobedňajších hodinách rozhovorom o našich problémoch na úrade práce alebo sociálnej poisťovni, kde sme si navzájom snažili sa pomôcť, lebo nie všetci vieme, čo si a kde a ako máme vybaviť.
    Na tretí deň sme získali nové a zaujímavé a užitočné informácie o tvorbe ceny liekov od výroby cez farmaceutické spoločnosti, distribútorov a lekárne – až kým sa dostane k nám – chorým, a našim doplatkom.
    Všetci sme srdečne privítali našu pani doktorku Prochádzkovú, ktorá nám tiež v ten deň prichystala prezentáciu o historii SM až do dnešných dní o jej liečbe, o schvaľovaní liečby a problémami zo zdravotnými poisťovňami a tiež povzbudivé slová ,ktoré od nej vždy počujeme…
    No a prišiel piatok 13. a my sme sa rozhodli zdolať nejakú horskú túru – vybrali sme sa teda na Hrebienok – pozemnou lanovkou a potom ku najstaršej chate v Tatrách – Rainerovej – všetci, ktorí ste to zvládli máte u mňa obdiv a pochvalu za to, že ste prekonali sami seba. Chodník miestami úzky a stále zasnežený – tie kroky boli skôr šmyky, ale všetko dobre dopadlo.
    Poniektorí z nás aj zahliadli na túre blízko hotela macka a ako sme sa neskôr dozvedeli má meno Vladko, domáci ho vídavajú, ale nechcela by som sa s ním stretnúť …
    Nakoniec v sobotu po raňajkách sme sa všetci spolu rozlúčili a premiestnili sa do našich príbytkov so želaním skorého stretnutia.
    Toto stretnutie pacientov s SM hodnotím pozitívne, vždy veľa nových informácií- pre nás tak potrebných – ubytovanie a strava v hoteli bolo super, aj keď polpenzia ale ráno a večer veľký výber z rôznych jedál, myslím, že nikto nemohol byť hladný. Hotel s výťahom, tak nemali problém aj tí, čo majú trošku väčšie problémy s chôdzou, procedúry, voda, masáže, zábaly a hlavne naše spoločné rozhovory, na ktoré sa vždy všetci tešíme.
    A keď už chcem končiť, stále ma nenapadá nejaký negatívny zážitok, tak asi nijaký nebol.
    Jarka, ďakujeme, že si to stále ty, čo nám umožňuješ takéto skvelé stretnutia, prajeme ti veľa, veľa a ešte raz veľa zdravia, a keď bude to, potom bude aj všetko ostatné …

    #25088
    jareš
    Účastník (Participant)

    dakujem ti velmi pekne, prekrasne si to zhrnula a zhodnotila…cerpam z tejto uzasnej akcie a dlho cerpat budem….
    vsetko tak uzasne vyslo…a vsetci mate moj hlboky obdiv
    nikto sa ani raz nevzdal, nikto ani raz nepovedal nevladzem, nejdem, nemozem a podobne
    po cely cas bola vynikajuca nalada, stale vsetci srseli humorom

    hotel pre nas pripravil skvelu ponuku, ktoru znasobil, jedlo bolo viac ako skvele a vela vela ho bolo…
    macko Vladko, vynikajuce hory, les, pocasie…

    vsetko sa skratka podarilo…

    ako si Vierka povedala…kto sa podujal na „turu“ do chaty *Reinera* – klobuk dole, rovnako tak aj Ferkovi, Stelle a dovolim sa pridat aj ja…presli sme zvysok cesty peskom…

    vsetci si zasluzite velky obdiv a moje vrucne DAKUJEM….

    tesim sa na najblizsie stretko…. cmucky vsetkym, uz teraz mi chyba vecerne „hodnotenie“ a spolocne stretko

    paacik vsetkym

    #25100
    jareš
    Účastník (Participant)
    #25153
    márgit
    Účastník (Participant)

    Príchod podľa plánu,ubytovanie prekvapujúco uspokojivé,dodržali,čo sľúbili.Program poučný,veľa potrebných informácii o fungovaní nášho systému zdravotníctva a Uradu práce.Okolie pobytu nádherné,stretnutie s mackom prekvapivo pokojné a nezabudnuteľné.Výlet do Tatier bol nedokončený,teším sa nabudúce.

    #25652
    jareš
    Účastník (Participant)

    sa chystajú od 11.6. do 15.6.
    máme ešte 5 miest voľných….záujemci ????

    #25653
    jareš
    Účastník (Participant)

    je tam 21 osôb…čo je až nadlimit…ale zase na druhej strane sa teším záujmu pacošov….

    #25714
    dodo
    Účastník (Participant)

    Ahoj dúfam že sme z manželkou zaevidovaný, chce nijaká česká stránka- Nadej Zdruzenie Sklerozy Multiplex aby som sa u nej registroval aj vy ste registrovaný ?

    #25715
    jareš
    Účastník (Participant)

    Dodo, jasne, ze ides…v nedelu si vidime…nedostal si mail ???

    #25719
    dodo
    Účastník (Participant)

    Email som dostal s programom, ale to zvykneš rozoslať každému, račej som sa uistil, keď si písala že je nás veľa.

    #25868
    jareš
    Účastník (Participant)

    pobyt začínal veľmi veselo a pokračoval v nastúpenej línii po cely pobyt. Mali sme vo svojom kolektíve jedného muža a toho sme si pestovali a starali sa o neho…myslím, že bol rád. A my tiež.
    počasie už počas cesty bolo divoké a pršalo akoby sa všetci čerti ženili. Po príchode sa počasie umúdrilo, bolo to však naposledy.
    každodenné ranné cvičenie dávalo tušiť, že ide skutočne o rekodničný pobyt. Zvyšok však už bol plne v rukách každého osve…kto a ako chcel, tak aj bolo.
    Kolektív bol úžasný a fakticky sme nevedlei spojiť pery od neustáleho úsmevu ba až rehotu.
    jedlo a ubytovanie fantaystico. Avšak jedna vec bola strašná – boli sme pri hlavnej spojnici s Poľskom smer na Donovaly. TIRáci a iné „malé“ autá išli akoby ich utrhli z reťaze a my sme mali okná priamo pri ceste. Občas som mala pocit, že autá idú cez našu izbu. Najlepšie to bolo v čase, kedy sa pomaličky človek ponáral do najsladšieho spánku…teda skoro ráno…

    okrem tejto drobnosti, takej zanedbatelnej…to inak bolo uňo ňuňo.
    Boli sme kuk do Tureckej – prenádherná podhorská dedinka.
    Boli sme aj na Donovaloch v Habakukove…to bolo úplne najúžasnejšie.
    Boli sme kuk aj v B. Bystrici, kde sme stretli Peťka….a kde sme si ulahodili sladkosťou v cukrárni.
    A boli sme aj na koňoch….úžasný zážitok, najmä pre nás s Andrejkou, lebo sme jazdili samé…a okrem toho tie stíhačky – to bol tiež zážitok…úúúúžasný.

    Návštevou nás poctili Jambrichovci…každý večer sme si dali poctivej dávky obrovského humoru spojeného so smiechom…naučili sme ruličkovať takmer každého…

    no, čo dodať…Vierka Kuchťákovie…veď napíš niečo aj ty…alebo Margit či Nori… ?

    Mne sa veľmi páčilo…naozaj bolo super…všetko vlastne bolo super

    #25875
    monca
    Účastník (Participant)

    Čo napísať? Veď si tam zhrnula všetko – iba dodám boli oslavy narodenín nášho jedného chlapa – parádne – dobrým vínkom nás pohostil a urobili sme mu malé prekvapenie – skoro infarktové, nám sa pobyt páčil, hoci počasie nevyšlo, ale aj napriek tomu, keďže si Jarka bola na veľkom aute tak s tvojou pomocou sme stihli rôzne aktivity mimo penziónu. Vďaka, Jarka! Máš pravdu, že oveľa väčší kľud je niekde v horách mimo hlavnej cesty, škoda, že si to tak prežívala, určite si to mala ťažké a tešila si sa domov, ako dobre sa vyspíš …
    Dobre je, že sme mali koníky, ale škoda, že sme neobjednali nejakého maséra aspoň na jeden deň, určite by každý využil…
    Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie …

    #25907
    Anton
    Účastník (Participant)

    Ahojte:'(, bude nejaký 5-dnovák aj v júly? Šiel by som.:'(

    #25972
    jareš
    Účastník (Participant)

    chrobacik, júl eeeee
    koniec augusta a začiatok septembra by mal byt prvy 5-dnovak
    a koniec septembra druhy 5-dnovak (pokracovanie „skolenia“ za jarneého 5-dňováka)

    ešte riešim…tak hneď ako bude vyriešené, dám vedieť….pááá

    #26297
    dodo
    Účastník (Participant)

    Chcem sa spýtať či aj pre mňa bi bol vhodný ten 5 dňovák -Podbanskeho v hoteli Krivan,prejdem iba tak 100m na dlhšiu vzdialenosť potrebujem vozík.

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 22 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.