Pomôžte

edss

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 26 )
  • Autor
    Príspevky
  • #679
    jareš
    Účastník (Participant)

    je kurtzkého škála….;)

    #12634
    Maťka
    Účastník (Participant)

    Podľa mňa to vôbec nevystihuje náš stav. Kľudne by to mohli aj zrušiť, len ju potrebujeme kvôli tým geniálnym zákonom. Ja mám teraz akože EDSS 4 (kvôli liekom), ale ledva prejdem pár krokov. Takže si myslím, že 4 to nie je ani z rýchlika. Zaujímavé je to, že počas celého roka sa cítim inak, raz lepšie raz horšie, ale EDSS je 4 vždy.

    #12635
    jareš
    Účastník (Participant)

    a to je to, čo sa „nedá“ vysvetliť takmer nikomu….NECHÁPU tento stav…raz hore a raz dole…skrátka, poznám SM-kárku, ktorej píšu EDSS od 4-6

    skrátka presne to vystihuje jej stav…..tak by sa to malo písať….a nech si potom vyberú tí „mocipáni“ ktorí rozhodujú, ktoré to číselko je správne

    #13143
    Emily
    Účastník (Participant)

    Ahojte.Z vlastnej skusenosti môžem povedať,že -MOCI PANI -sa priklonia k nižšiemu čislu,hoci vas ani nevidia .A aj ked vidia,vôbec ich to netrapi.
    Ja mam EDSS 6,ale podla posudkoveho pri vybavovani ZŤP,kedy ma ani nevidel,len papiere-mi dal ZŤP len obyčajne,nie s doprovodom.Vraj o 2 mesiace a ked donesiem dalšie papiere,tak možno.
    Vždy sa najde niečo,prečo nesplňate podmienky.Ja osobne mam len tie negativne skusenosti pri vybavovani celeho invalidneho dôchodku.
    Dočkala som sa polovičneho invalidneho po trištvrte roku a potom ,po odvolani dalšieho štvrť roka na plný .Teraz som na plnej invalidke ale s 203€ Polovičný bol 122€.je to na prežitie?????????????

    #13144
    Maťka
    Účastník (Participant)

    U nás v KE, keď som si vybavovala dôchodok, tak som mala napísané EDSS 4-4,5. Tak poslala ma za dr. nech mi napíše kurtského škálu. Doktorka dopísala strojom EDSS-Kurtského škála 4-4,5. Tá posudková ťava zas ma poslala za dr.že môže byť len jedno číslo. Buď 4 alebo 4,5. Ja som sa hanbila pri doktorke za tú posudkovú, že je taká pi…

    #13145
    Maťka
    Účastník (Participant)

    Ešte som zabudla napísať, že raz som odniesla nejaký papier na soc.poisťovňu a tá moja posudková tam nebola ( č.1 ), ale nejaká iná zastupovala( č.2 ). Potom, keď ma tá č.1 poslala, že mám opraviť nález na 4 alebo 4,5 tak doktorka Szilašiová mi povedala, že tá dr. č.2 jej v ten deň volala, aby mi napísala na nález EDSS 3,5. Čo podľa vtedajších zákonov by som nemala nárok ani na polovičný dôchodok. Tak ma zarazilo, že ona ta č.2 mala tú drzosť zavolať doktorke a jej diktovať, čo má napísať.

    #13146
    Osma
    Účastník (Participant)

    Caute,ja sa ani nedivim,ze je to takto. U nas v PD su na socialke normalne vsetky len zo znamosti a nic nevedia,ani to zakladne,co by mali vediet.Hlavne,že pindaju o tom,že vsade su odbornici.to sa teda tomu rehocem. Mam skusenost nie s dochodkomm,ale dcera,ked si vybavovala matersku a potom rodicovsky prispevok.No hroza!!!! Oni nic nevedeli o II.pilieri!!!!!

    Pre Maťku: no keby ti MUDra napisala 3,5 -uz by si nemala narok na nic.A toho oni chceli dosahnut.Je to vsetko jedna banda a mam z nich akurat vzdy nerva.:-(

    #13151
    ferino
    Účastník (Participant)

    Len tak na okraj, II. pilier nespravuje Sociálna poisťovňa.

    #13152
    Emily
    Účastník (Participant)

    Už nesplňame ja,ani Osma vekový limit do II.piliera:-)

    #13161
    Osma
    Účastník (Participant)

    Len tak na okraj:Ja mam teda ine informacie,socialna poistovna vydava tlacivo pre mamicky,co su na MD,a su v II.pilieri,že stat za nich odvadza do tohto II.piliera.Dcera musela aj vyplnit toto tlacivo a odovzdat na SP.Ale kuriozne je to,že ked tam s tym prisla,pracovnicka o tom nic nevedela a poslala ju s tym do podatelne.

    II.pilier spravuju Dochodkove spravcovske spolocnosti.:-):-):-)

    #13283
    jareš
    Účastník (Participant)

    vieš aké EDSS máš ?
    skúsme si vzájomne napísať, kto aké EDSS vlastní, napríklad takto:

    1. Môj názor: 3 až 5
    2. Dĺžka ochorenia: 3,5 rokov
    3. EDSS: 3,5

    pričom
    1. znamená, ako sa cítiš ty sám/sama, v čase dobrého zd. stavu al. v čase zlého
    2. popisovať nemusím – odkedy si diagnostikovaný/á
    3. skutočné EDSS podľa papierov od lekára

    #13292
    silvia
    Účastník (Participant)

    toto sa mi paci :)

    1. Môj názor 0-1,5 (príznaky občas zhoršené menšt. cyklom)
    2. Dĺžka ochorenia: 2 roky oficiálne (prvý príznak pred 8 rokmi, spätne sa lekári vyjadrili, že to bol 1. atak)
    3. EDSS: 1,5

    #13295
    Emily
    Účastník (Participant)

    1. Môj názor: 5,5-6,5
    2. Dĺžka ochorenia: podla zistenia-januar 2008,podla mňa tak od roku 1999
    3. EDSS: 6
    Postupne sa to zhoršovalo až na tuto mieru,takže je to v chronickej forme.

    #13326
    jareš
    Účastník (Participant)

    a čo ostatní ?… nechcete sa pridať ?

    #13328
    janka1508
    Účastník (Participant)

    ja neviem, nenašla som to nikde napísané, musím sa na to spýtať

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 26 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.