Pomôžte

Tysabri…

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 160 )
  • Autor
    Príspevky
  • #8465
    kápo
    Účastník (Participant)

    ahojte,

    len drobny dotaz ohladom vysetreni pred prvou infuziou. su potrebne aj ine vysetrenia ako krv a moc? na ceskej stranke som zachytila aj nieco o lumbalke.
    vdaka za odpoved, cim skor tym lepsie :)cas sa blizi.

    #8466
    jareš
    Účastník (Participant)

    vili, nemám vedomosť o tom, že by sa pred prvou infuzkou robilo vyšetrenie na likvor…nemala by som obavy…(happy)

    #8467
    ErikaM
    Účastník (Participant)

    Inak ja som tiež nedávno postrehla, že pred Tysabri je potrebná lumbálka, ale nechcem strašiť.
    Ak áno, kúp si atraumatickú lumbálnu ihlu Sprotte.
    Kontakt: MSM Slovakia, s. r.o.
    Lesná 880
    908 51 Holíč
    Slovenská republika, +421 346684990,+421 346602300.
    Pýtaj si pani Langerovú a kľudne povedz, že kontakt Ti dala Erika Mikušová. Netrp zbytočne a nenechaj si lumbálku robiť klasickou Quincke ihlou! Vic info:http://sofista.sk/index.php?id=28

    #8470
    jareš
    Účastník (Participant)

    ani sa mi to nechce veriť…(whew)
    čo si pamätám, tak tí, ktorí išli na tysabri medzi prvými (Roman, Lenka, Mirka … minulý rok začínali) viem, že cez lumbálku nešli…

    že by sa to medzitým zmenilo ?…to by bol teda pekný góóóól

    #8474
    ErikaM
    Účastník (Participant)

    Jarka neboj sa, to ozaj nie je isté, že pacienti pred zahájením liečby Tysabri musia ísť na LP. Ja som to len niekde čítala, ale čítam MS fórum USA, Veľká Británia, Švajčiarsko, Nemecko, Rakúsko a Česko. Mohla som to teda čítať hocikde a možno je to aj stará informácia.

    #8475
    kápo
    Účastník (Participant)

    dolezite su info od nas zo slovenska, takze dobre spravy by to boli. lumbalku by som uz rada neabsolvovala…

    #8476
    jareš
    Účastník (Participant)

    tak neviem…ale asi by som sa nebála

    #8482
    kápo
    Účastník (Participant)

    no aj keby muselo byt, hold vydrzim. nakoniec v utorok to budem mat uz lekarsky potvrdene, tak vam kazdopadne dam vediet, nech v tom mame jasno.

    #8509
    daruš
    Účastník (Participant)

    včera večer som nebola prítomná ale dúfam, že nieje potrebná lumbálka pred prvou infúziou,aj ja som čakateťka na Tysabri a ak by ju bolo treba tak do toho nepôjdem, s lumbálkou som si zažila svoje už radšej nikdy;(

    #8516
    jareš
    Účastník (Participant)

    Darinka…nie…nemyslím, že to u nás takto funguje…NIKTO z najnovších Tybristov, ktorých poznám nezačínal prostredníctvom lumbálky…

    NEBOOOOOOJKAJ….naša doktorenka to nerobí

    #8519
    daruš
    Účastník (Participant)

    Jarka,spadol mi kameň zo srdca… počula si ten buchot:D:)

    #8521
    jareš
    Účastník (Participant)

    a ja že čo sa tak trasie vaňa :D :D

    tak to si bola ty ???;)

    #8844
    kápo
    Účastník (Participant)

    No ahojte cakatelia tysabraci,
    mam dobru spravu priamo od mojho osetrujuceho neurologa, lumbalna punkcia nie je potrebna specialne kvoli podaniu tysabri :)
    mi dobry balvan spadol zo srdca, jupiii (clap)a ospravedlnujem sa za pripadne bububu O:)

    #8852
    kápo
    Účastník (Participant)

    Ak ste tu nejaki tysabristi, preco sa vas neurolog rozhodol prave pre tysabri? Ina liecba zlyhala?

    #8853
    jareš
    Účastník (Participant)

    Katka…nie som Tysabristka…ale ak môžem odpoviem…môj názor je:
    momentálne je to najúčinnejší liek…aj keď s množstvom vedľajších účinkov…

    ale vidím výsledky

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 160 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.