Pomôžte

Len tak…

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 57 )
  • Autor
    Príspevky
  • #666
    jareš
    Účastník (Participant)
    #11802
    marcel00
    Účastník (Participant)

    chcem sa spýtať. Začala mi tŕpnuť ľavá ruka. Pred týždňom. Masírujem si ju ale nepomáha to.
    Má s tým niekto skúsenosti? Ako ste to prípadne riešili. Začínam si myslieť, že ma čaká preliečenie kortykoidmi.

    #11804
    Osma
    Účastník (Participant)

    No to ja uz beriem,ako ze to patri k chorobe,obcas mi trpnu nohy,obcas mi trpne lava ruka,niekedy to trva tyzden,niekdy 2-3 dni.To uz beriem ako ,že je to „normalne“.:-( A naucila som sa s tym zit.

    #11805
    daruš
    Účastník (Participant)

    Osma má bohužiaľ pravdu, je to akási súčasť našej SM rady sú tu asi ťažké,viem Ti povedať ja som na to brala aj lieky, ale akosi nezabrali:'(len som zbytočne zaťažila žalúdok

    #11809
    silvia
    Účastník (Participant)

    ahoj Marcel.
    Mne trpla noha tyzden, zacalo to nevinne, mravcanim, postupne sa to zhorsovalo, noha trpla a horsie som ju citila dokonca zacala krivat a nakoniec som skoncila v nemocnici. Byt tebou, tak to nepodcenujem. Aj MuDr. Prochazkova v casopise Esemka pise, ze atak je „objavenie sa novych priznakov alebo zhorsenie sa uz existujucich, trvajuce najmenej 24 hodin. Zvycajne je spojeny so zapalom a demyelinizaciou v mozgu a/alebo v mieche.“
    A ak Ti nebodaj prebieha zapal, treba s nim bojovat a nebrat to ako prirodzenu sucast. To je ale moj nazor.
    Neviem posudit, ako je to v rozvinutejsom stadiu SM. Ja som na tom relativne skvele, takze akekolvek priznaky povazujem za nie prirodzene. Proste, je to velmi individualne a posudit by to mal lekar.

    Vies, ja som bola u lekara, aj ked som si nebola ista. Proste som prisla, ze mam mravcenie v nohe (par dni). Bala som sa. Je to normalne, proste som mala iba 2 ataky a neviem to posudit. Nakoniec som nemala ziadny atak (nastastie) a lekar sa na mma nehneval, prave naopak, pochopil ma.

    #11812
    Emily
    Účastník (Participant)

    Ja mam stale strpnute obe nohy od členkov dole.Trpne mi aj prava ruka a na to som sa dozvedela,že to môže byť od stavca,ktory mi tlači na miechu v krčnej oblasti.

    #11815
    marcel00
    Účastník (Participant)

    ďakujem za podporu, len ma to prekvapilo. to, že my tŕpnu nohy a nevládzem chodiť bez barly som si už aj zvykol len som dúfal, že ruky ostanú nedotknuté. daruš áno to viem je to súčasť SM.
    silva nič iné nové necítim len to tŕpnutie. asi behnem k neurologičke.

    #11907
    marcel00
    Účastník (Participant)

    Nejak sa to horsi. Uz mam meravy aj lavy bok, ruku, plece, nohu a aj lave temeno hlavy. A aby ma slak trafil nejde mi v PC slovencina. Aj ked som ju nanovo nainstaloval. No nenas.re Vas to. xi

    #11909
    Osma
    Účastník (Participant)

    Ked je to tak,urcite by som rano crn-crn neurologicke,ku ktorej chodis.:-(

    #11910
    silvia
    Účastník (Participant)

    fuha, Marcel, to chod urcite rovno k lekarovi. moc drzim palce, nech si coskoro fit!!!

    #11920
    marcel00
    Účastník (Participant)

    Som šťastný. Slovenčina v PC opäť funguje.
    Nebojte, nepodcenil som to.
    V utorok budúci týždeň idem do nemocnice na preliečenie.
    Tento rok po druhý krát. Nemám z toho radosť. Ale keď sa darí tak sa darí.

    #11921
    Osma
    Účastník (Participant)

    Tak to teda neni bohvieco (n),ale hlavne,že pomoze*THUMBS UP*.Ber to tak,že to bude lepsie a drzim palce,nech si zasa OK a fit.:-)

    #11930
    liviap
    Účastník (Participant)

    mládež ešte neurobila zbierku – chcú ju urobiť začiatkom septembra – mám im povedať, aby počkali na začiatok októbra – možno budú aj SMS-ky v platnosti???!!!

    #11931
    jareš
    Účastník (Participant)

    Livka, máme možnosť vykonávať zbierku do konca roka 2009…takže je to na tebe, a na ochote študákov respektíve sympatizantov… ;-)…nem tráp sa…možno fakt už v októbri bude možnosť aj SMS…avšak na to by som sa veľmi nespoliehala….bolo toho šeredne málo :-O
    zrejme nás ľudia ešte veľmi nepoznajú…alebo nám nechcú posielať SMS-ky…:'(

    #11953
    p.kk
    Účastník (Participant)

    Nuž hej, ľudia radšej posielajú drahé sms do rôznych súťaží trápnych, ale pre spoluobčanov s chorobou nie. (n)

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 57 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.