Pomôžte

janka1508

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 61 až 72 (z celkového počtu 72 )
  • Autor
    Príspevky
  • #11504
    janka1508
    Účastník (Participant)

    Ahoj Tatiana. Som rada a ďakujem Ti, že si si na mňa spomenula. Ako sa mám? ani neviem čo si mám nmyslieť. pred týždňom som bola na MR-ku, čakám na výsledok, nemám z toho celkom dobrý pocit. cítim, že niečo nie je v poriadku. Vo všetkom sa asi odráža stres okrem iného z budúcnosti. V práci končím k 1.10., troška sa to posunulo, inak už by som bola doma. už som vo veku kedy sa o mňa už nikto nebije, ešte aj celková situácia ktorá vo všeobecnosti nastala, tak je problém si nájsť prácu. stále sa snažím niečo riešiť ale ešte nemám žiadny konkrétny kladný výsledok. utešujem sa, že ešte mám na to celé leto. a čo sa týka chudnutia, stále sa držím na rovnakej váhe. Snažím sa stravovať zdravo, ale zdravo nie je vždy aj s nízkym obsahom kalórií. Ako som sa pozerala, Ty si to zobrala nejak z ostra. Dúfam a držím Ti palce, aby sa adekvátne k tomu dostavil aj výsledok.
    PS: ako sa tak pozerám, už som tu fakt dlho nebola.

    #11510
    Tatiana
    Účastník (Participant)

    Ahoj Janka, tak to máš dobre, že sa ti posunul odchod z práce, snáď dovtedy niečo nájdeš. Ja pomaly tiež končím v práci a neviem zatiaľ, čo bude so mnou. Stále mám dilemu, či ešte skúsiť prácu adekvátnu mojim skúsenostiam al. niečo na nižšej pozícii al. začať s novým podnikaním. Každé má svoje nevýhody, osobne by som možno zobrala aj nižšiu pozíciu, lenže na takú ma zobrať nechcú, vraj som prekvalifikovaná. Ak nechcem pri pohovore vešať niekomu na nos svoju diagnózu, ťažko sa mi vysvetľuje, že prečo. No a podnikanie fajn, ale nejaký čas z neho budú iba náklady. A tak.
    To chudnutie je iba jeden z ďalších pokusov, takže si nerobím ilúzie. Ale momentálne sa snažím.
    MR, hmm, verím ti, ja nemám dobrý pocit nikdy, tiež ma onedlho čaká a vôbec sa neteším. Čakanie na výsledky je pre mňa zničujúce.
    Som sa ti tu vyliala, chcela som tým vlastne povedať, že je nás viac, ktorí máme podobné problémiky, tak možno ti ten pocit pomôže a možno aj nie, ale držím ti palce, aby sa ti darilo v hľadaní práce a aby výsledky z MRka ukázali minimálne rovnaký, ak nie lepší výsledok ako naposledy. T.

    #11532
    janka1508
    Účastník (Participant)

    Milá Tatiana, ďakujem za povzbujúce slová. Viem, že nie som sama, čo má problémy. držím Ti palce, aby si si svoju pracovnú situáciu vyriešila k čo najlepšej spokojnosti. ja sa tiež snažím, ale ako si písala, keď nechcem každému vešať na nos svoje zdravotné problémy… hľadám kľudnú, nie fyzicky náročnú prácu, bez nejakých zbytočných služobných ciest a pod. výsledky z rezonancie už mám, ako som predpokladala, nie sú až také povzbujúce. dokonca ak som to dobre pochopila, tak mám aj jedno aktívne ložisko. to dlhodobé psychické napätie sa odrazilo aj na zhoršených výsledkoch. tak neviem ako dopadne schválenie liečby na nasledujúci rok.

    #11535
    Tatiana
    Účastník (Participant)

    Janka, tak to ma nesmierne mrzí ten výsledok z MR. Pevne verím, že ti schvália ďalšiu liečbu. To je zdvihnutý prst, že človek musí byť stále v strehu a nesmie sa nechať vytáčať, zhoršený zdrav. stav mu za to nestojí. Viem, že sa ľahko hovorí a ťažko koná, ale musíme sa o to aspoň dennodenne pokúšať. Drž sa, držím ti palce vo všetkom!!!

    #11539
    janka1508
    Účastník (Participant)

    som hlúpa, lebo nedokážem hodiť starosti za hlavu, či už problém alebo nejakú situáciu prežívam emočne veľmi intenzívne. vždy som bola taká, ale teraz je to ešte horšie. aj keď sa snažím, tak to jednoducho inak nejde. fyzicky sa tiež dokážem zničiť, nedozrela som do toho štádia, aby som dokázala povedať že nevládzem, že nemám sily. a tak škodím len sama sebe. musím stále niečo dokazovať. som hrdý lev, a ten nerád priznáva porážku. ja si to všetko uvedomujem, ale je mi to na prd platné, keď s tým nič nerobím. onoi vby to bolo asi na dlhšiu debatu. v rodine, s priateľmi o ochorení nehovorím, oni sa nepýtajú, lebo vidia že mi to nie je príjemné, s maželom hej, ale vidím že jeho to dosť trápi, tak tiež pokiaľ nemusím, tak sa tvárim že mi nič nie je.

    #12156
    Tatiana
    Účastník (Participant)

    janka, schválili ti ďalšiu liečbu?

    #12167
    janka1508
    Účastník (Participant)

    Návrh na liečbu šiel do poisťovne. Ale len na 1/2 roka, vraj sa uvidí. mala by som absolvovať kontrolnú MR a podľa toho. ak bude zase horšie, tak sa môžem s injekciami asi rozlúčiť. keby som už bola aspoň duševne fit. ale figu. a ty si už bola na MR-ku?

    #12170
    Tatiana
    Účastník (Participant)

    Janka, verím, že kontrolné MR budeš mať lepšie. Na MR idem až 14.9., preveľmi sa teším. :-(

    #12178
    liviap
    Účastník (Participant)

    Pozdravuje ťa ďalší „hrdý lev“, len neviem kam s tým dospejeme.
    Dnes ráno odišiel manžel do práce a ja som začala žehliť, vyžehlila som polovicu – že budem pokračovať po raňajkách, venčení Lolitky atď., dnes sa nepokračovalo.
    Žehliť sa bude až zajtra – poo som bola ešte v dvoch obchodoch, ledva som ťahala nohy. Až doma som manželovi prezradila, že asi prečo som taká zničená. Tak sa trošku ukludnil, že to je únava a nie atak, ale som dostala výplatu – hubovú polievku – že on by to bol urobil. „Hrdý lev“ sa predsa popasuje s prekážkou!!! Nie je to pravda Janka?! Aj keď bude ťahať z posledného – čo si zaumienim to musí byť – „ale už to nie je úplná pravda“ – ale snažím sa byť ešte prospešná v rodine /myslím prácou/!
    Papá

    #12931
    Tatiana
    Účastník (Participant)

    Ahoj Janka, ako sa máš? Ešte si v predchádzajúcom zamestnaní alebo máš už niečo nové? Mne sa teda veľmi nedarí, som si myslela, že po lete začnem s novým podnikaním, to padlo. Tak si hľadám prácu, ale je to bieda. Dúfam, že u Teba sú správy pozitívnejšie. Pekný deň!

    #12935
    janka1508
    Účastník (Participant)

    tak ja som k 1.10. skončila, nemám nič. situácia je na trhu práce veľmi zlá, tak som si odstála 5 hodín na úrade práce, aby som sa zaevidovala. dosť ma to zložilo psychicky, takáto diagnóza a ešte po toľkých odpracovaných rokoch keď som nepoznala čo je to byť doma, prácu som doslova žrala, škoda hovoriť.

    #12941
    Tatiana
    Účastník (Participant)

    ani mi nevrav, každý deň som zavesená na profesii… ja síce nie som na úrade práce, tým pádom nedostávam ani korunu. tak som sa aspoň prihlásila na španielčinu, nech voľný čas využijem nejak užitočne. stále si hovorím, keď mi niečo nevyjde, že na mňa čaká niečo lepšie. dúfajme. drž sa!!!

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 61 až 72 (z celkového počtu 72 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.