Pomôžte

Čo dnes navariť ?

Zobrazuje sa 6 príspevkov - 31 až 36 (z celkového počtu 36 )
  • Autor
    Príspevky
  • #12822
    silvia
    Účastník (Participant)

    do kelu, to je skoda!!! nejem syr :(
    Jarka, ale slintaaaam paraaadne :-D
    a ze zemiakovaaa kasa k tomu, pomoooooooooooooooc, ja chcem jest!!!
    Vdaka za recept. Skusim nejak obmenit ;-)

    #12824
    Osma
    Účastník (Participant)

    Mam odskusany receptik na cuketovu alebo tekvicovu slanu babovku:
    Asi l kg cukety alebo tekvice-uz ocistene,300g udeniny,150g syra tvrdeho,200g hrubej muky,1 pr.do peciva,velka hrst ovsenych vlociek,hrst slnecnicov.semiacok,7PL olivoveho oleja(alebo aky doma mate),sol,cierne korenie,majoran,3-4 vajce
    Cuketu alebo tekvicu nahrubo postruhat,posolit a nechat postat,aby pustili vodu,ktoru potom zlijeme.Udeninu tiez postruhame,aj syr.Bobovkovu formu,alebo pekacik vymastime,vysypeme struhankou alebo mukou.Z bielkov uslahame sneh.Potom vsetko zmiesame dokopy a nakoniec pridame sneh. Pecieme asi 45-60 minut,podla vykonu rury.
    Je to dobre so zemiakovou kasou a salatom.Moze sa jest teple aj studene.
    Jinak cuketky a tekvice je zelenina,kteru nadovsetko milujem a mozem z nej robit cokolvek.Minule som nastruhala povarenu cuketu aj do cesta na halusky a bolo to vyborne. Mam ju aj namrazenu na celu zimu:-D Skoda,že sa sem nedaju vkladat foto.

    #12825
    Osma
    Účastník (Participant)

    A este jeden teceptik,ktory som odskusala-volá sa to SYR BEZ VYPRAZANIA,nebudem to opisovat,je to z http://moje-kuchteni.blog.cz/0908/syr-bez-smazeni
    :-)

    #12830
    Emily
    Účastník (Participant)

    Dakujem za namet na obed ale aj večeru.Vyzera to chutne a myslim,že aj to bude velmi dobre.Aj mi mame vela cukiet ,tak si mi kvapla do noty.Dakujem(h)@}->--@}->--@}->--*THUMBS UP*

    #12837
    Osma
    Účastník (Participant)

    Poslem na ti mailik aj foto,aby si videla ako to vyzera. Je to fakt velmi dobre.:-);-)

    #12901
    jareš
    Účastník (Participant)

    dnes si dávame hlivový paprikáš, brokolicovú krémovú polievku, kelový prívarok so zemiakmi

    som dobrá (?)…ta ne ?

    samá zeleninka…

Zobrazuje sa 6 príspevkov - 31 až 36 (z celkového počtu 36 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.